?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
до Дня української мови 
10th-Nov-2015 03:41 pm
vinochok
Безвідповідальність у соцмережі русифікує наш інтернет-простір


Anna Bogorodichenko

Привіт. Мене звати Аня. Мені 26 років. І я... україномовна.
Я часто не можу купити фрукти на базарах, бо продавці не знають їхніх назв українською.
Я не можу читати українською глянці, статті на кшталт: як знайти хлопця за 7 днів, як схуднути до Нового року, n-способів отримати оргазм.
У школі я ніколи не говорила "привіт", тільки "прівєт", бо перше слово здавалося якимось штучним, суто книжковим, так само як "так", "що", "навіщо". Все змінилося у Києві. Ці слова стали нормою.
Так само в Києві мені вперше дали зрозуміти, що українська - це другий сорт. Особливо в магазинах одягу, де продавці-консультанти дивилися на мене зверхньо і з недовірою (вона точно може собі це дозволити?).
В моїй університецькій групі не було нікого, хто б постійно говорив українською. Викладачі час від часу порушували мої права. Особливо на магістерці.
Потім потрапила в книжкову галузь. Трохи підлікувалася. Але досі вилазки за рамки своєї сфери діяльності бувають болючі. А питання - ти ЗАВЖДИ розмовляєш українською? - дратують більше, ніж питання про заміжжя.
Кажуть, що після революції, української на вулицях Києва стало більше, не знаю, не чую. Але що її почали сприймати краще - відчуваю на собі (чи це розмір чеку зріс?).
Добре, що є письменники, книжки, Roman Matys, Святослав Літинський, "И так поймут!", Дріжджі і ще багато тих, кому не все одно. Інакше без клубу (ано)нім(н)их україномовних я б не впоралася.
З Днем української мови!
‪#‎ДеньУкраїнськоїМови‬


Таня Малярчук: Фантомний біль орхідей
"Що більше опираєшся своєму походженню, протестуєш проти нього, соромишся його, то сильнішим стає фантомний біль у точці, звідки мало б рости коріння", - Таня Малярчук, спеціально для DW.


Мистецтво не прощати
Галина Пагутяк


«Україна має запровадити свій міжнародний іспит з мови на зразок TOEFL»

У парламенті говоритимуть про мовні права українців

Comments 
10th-Nov-2015 01:51 pm (UTC)
Я вчора була на круглому столі з питань української мови в нашому Політеху. Мене запросили як викладачку Безкоштовних курсів.
Говорила про те, що нема масового україномовного продукту і я випускаю слухачів Курсів у світ, де їм нема чого читати, що слухати і що дивитися українською. Мій крик душі "Коли я раз на рік хочу почитати про косметику, ДЕ мій Космополітен українською мовою???" викликав значне пожвавлення серед учасників :)
10th-Nov-2015 06:15 pm (UTC)
мене теж дивує, що в нас купа тих журналів -- і жодного українською.
10th-Nov-2015 02:27 pm (UTC)
десь із місяць як зрозуміла, що ну не можу я зробити замовлення в інтернет-крамниці, в якої немає україномовної версії.
а тут дивлюсь: один із варіантів, що автоматично відвалився, із барабанами до свята запустив-таки. дрібничка, а радує

але в таких штук інколи спецефекти з цікавого боку вилазять. мене регулярно гризе сумління, бо ніколи не пишу постів до ФемБукс, хоча могла б (і то багато). і нема на те ради...
10th-Nov-2015 02:35 pm (UTC)
пишіть у жжшний фемінізм_уа?
10th-Nov-2015 03:34 pm (UTC)
та ж не про кожну прочитану книжку )
10th-Nov-2015 04:11 pm (UTC)
можгна раз на тиждень підбірку посилань?
10th-Nov-2015 04:50 pm (UTC)
раз на тиждень, мабуть, надто часто, я стільки не пишу, але раз на два-три тижні...

так, це можна було зробити. подумаю, яку під цю справу можна пояснювальну "шапочку" почепити. бо серед іншого контенту моє вишукування відголосків жіночого питання в маскульті ніби й несерйозно виглядає, тому й ніяковію, але ж воно може бути цікавим тим, хто хоче нетоксичну книжку почитати чи симпатичне кіно подивитися...
10th-Nov-2015 06:09 pm (UTC)
зробила. такий формат годиться?
(от тільки з теґами проблема)
10th-Nov-2015 06:27 pm (UTC)
чудово!
красно дякую!
10th-Nov-2015 10:54 pm (UTC)
> «Україна має запровадити свій міжнародний іспит з мови на зразок TOEFL»

Стаття про становище української мови - повна орфографічних та пунктуаційних помилок. Які тут міжнародні іспити, тут в ЗМІ вважається нормальним викладати неграмотно написані тексти.
This page was loaded Sep 22nd 2017, 8:16 am GMT.