Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

на сусідньому полі трава зеленіша

мене дуже засмучує, що у Мордокнижії україномовна спільнота, присвячена правам ЛГБТ, має на 150 осіб більше, ніж україномовна феміністська спільнота.
ЛГБТК становлять добре якщо 15 відсотків населення (це якщо ми не лізтимемо в дослідження і не з"ясовуватимемо, що чисто гетеросексуальними -- в думках, практиках і тожсамостях -- є добре якщо 10 відсотків населення, а зупинимось на визначенні ЛГБТК як соціальних груп, чи то пак меншин).
а жінки становлять 54 вісдотки населення, і до них входять всі Л, половина Б і всі Т -- в той чи інший спосіб. куди входять К, я особисто затрудняюся відповісти.

я це до чого.
забезпечення дотримання прав жінок є ширшою проблемою і включає в себе проблематику всіх інших пригноблених груп.
і антидискримінаційне законодавство не буде працювати доти, доки воно не почне застосовуватись для захисту прав жінок.

щодо меншин -- хоча жінки фактично становлять більше половини населення країни, в соціологічних термінах вони таки да, є меншиною -- бо вони мають обмежений доступ до ресурсів, а їхні інтереси мало представлені на рівні прийняття рішень, і навіть ті нечисленні жінки у владі рідко обстоюють інтереси саме жінок як групи.
жінки є найчисленнішою дискримінованою групою, і поки дискримінація жінок нікуди не дівається, зрушити з місця боротьбу проти дискримінації інших груп не вийде.
як показує історія, там, де стає краще з правами жінок, одразу і дуже швидко стає краще з правами інших пригноблених груп.
Tags: права жінок
Subscribe

 • My tweets

  Mon, 09:59: RT @ DrJessTaylor: The reason we need to stop using ‘PTSD’ is because the ‘D’ stands for ‘disorder’, which means that the person is…

 • My tweets

  Sun, 10:06: RT @ preta_6: I wish trans activists would stop with the vague 'right to exist' & 'plenty of rights to go around.' Say what you…

 • My tweets

  Sat, 11:01: RT @ glosswitch: The swerve from women being told they're liars to being told what they say is true, but they shouldn't say it…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments