Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

зґвалтування в Україні

раз.
Изнасилования в Украине: цифры
там в коментах я відписалася:
Справ щодо зґвалтування чимало. В період 2009-2011 до ОВС надійшло більше 7000 заяв та повідомлень про вчинення зґвалтування, однак кримінальних справ порушено 2071.[7] За 9 місяців 2012 р. ОВС зареєстровано 1584 таких заяв та повідомлень, з них порушено 440 кримінальних справ за вчинення злочину, передбаченого ст. 152 КК України «Зґвалтування», а відмовлено у порушенні кримінальної справи у 993 випадках. До суду ж направлено 363 справи.[8] За даними Державної судової адміністрації України[9] на початок 2012 р. у судах перебувало 263 справи за ст. 152 КК України, за 6 місяців 2012 р. надійшло ще 214 справ щодо зґвалтувань. Розглянуто 242 справи, з них у 207 постановлено вироки, засуджено 250 осіб.

Але ще більша кількість зґвалтувань залишається в тіні, тому що жінки бояться просити захисту, не в змозі самостійно протистояти насильству, а також тому, що не вірять, що діюча правова система їх захистить. А існуюча офіційна статистика підтверджує складність доведення таких справ до логічного завершення та встановлення покарання для кривдників у судах. Також і суспільство по різному сприймає такі прояви насильства. Чимало людей покладають провину за скоєне на потерпілу[10]. Зґвалтування в шлюбі не є додатковою кваліфікаційною ознакою і не розглядається як окремий злочин.


я искала, но не нашла кусок, где объясняется, что изнасилование -- преступление, которое совершить гораздо проще, чем убийство, поэтому если количество заявлений в связи с изнасилованием меньше, чем дел в связи с убийством, это значит, что изнасилованные просто не обращаются в милицию.
и ВОЗовская цифра в 30% кажется мне завышенной. в Штатах проводили несколько исследований -- сравнивали статистику полиции по заявлениям в связи с изнасилованием и данные телефонной службы поддержки -- получалось, что в полицию обращается одна женщина на десять позвонивших. а ведь и звонят не все.

а когда провели масштабное исследование, в котором людей спрашивали, случалось ли с ними такое -- с прямыми цитатами из описания изнасилования в уголовном кодексе, но без называния этого изнасилованием, и получилось, что такое пережили в среднем каждая четвёртая, попытки такого -- каждая третья (и каждый десятый мужчина пережил изнасилование).
в наших условиях, я думаю, цифры ближе к штатовским, чем к ВОЗовским.


на ту ж тему:
In a 2010 survey of 16,507 adults, 18.3 percent of women and 1.4 percent of men said they had been victims of rape or attempted rape at some point in their lives, the CDC said today in the first report of its kind.
(сам звіт)

два.
Аналіз динаміки та географії злочинів «зґвалтування та замах» у 2005-2012 роках в Україні
статистика корисна, але супровідний текст трішки по-дебільному написаний:
В Україні зґвалтування становить до 90% усіх сексуальних злочинів. Реальна їхня кількість значно перевищує кількість офіційно зареєстрованих випадків. Основними причинами цього є недооцінювання значущості події (1), страх перед помстою злочинця, небажання розголосу. Основними причинами зґвалтування можуть бути не лише задоволення сексуальних потреб, а й прагнення підкорити жертву, при цьому вік і зовнішність жінки іноді не мають значення (3).

(1) основною причиною є недовіра до міліції.
(2) зґвалтування це завжди не про задоволення сексуальних потреб -- їх простіше і швидше всього задовольнити, подрочивши. це завжди про владу, контроль і приниження -- шляхом відмови жінці у праві вирішувати, хоче вона займатися сексом з цим чоловіком чи ні.
(3) вік і зовнішність ніколи не мають значення. бо ґвалтують дітей, старих, інвалідів, молодих, гарних, негарних, відверто вдягнених, погано вдягнених, тверезих, п"яних, яких завгодно (хлопчиків і хлопців-підлітків теж). основний параметр -- це те, наскільки ґвалтівник впевнений, що йому це зійде з рук. а. чоловіки ґвалтують здебільшого знайомих чи родичок. власне, ймовірність бути зґвалтованою в себе в дома для кожної конкретної жінки в 5 разів вища, ніж на темній вулиці чи підворітті.
взагалі, основний фактор небезпеки насильства (фізичного, психологічного, сексуального, економічного) в житті жінок -- це наявність чоловіка/чоловіків.
от і думай, то ми такі відважні чи такі дурні.
Tags: насильство, права жінок
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments