Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

 • Music:

якими нас прагнемо?

колись Олена Теліга написала текст, звернений до чоловіків-українців -- Якими нас прагнете? -- де буквально питала в них, якими мають бути жінки-українки.

на мою думку, нам зараз варто задати собі масштабніше питання -- якими МИ НАС ПРАГНЕМО? і жінки, і чоловіки -- громадяни України.

я чому це питаю.
Катерина Ботанова пише:

Яким чином просто зараз, на наших очах, нашими, фактично, руками, непроста боротьба за демократичні цінності - за свободу, за права людини, за повагу до голосу меншості й до всіх голосів, за владу, відповідальну перед суспільством, і за суспільство, залучене до управління власним життям, - перетворюється на боротьбу за владу? Боротьба за новий тип суспільних стосунків - на вихлюп неконтрольованої втоми, недовіри, зневаги та агресії? Як далекосяжна стратегія, чи хоча би спроба вимислити, створити таку стратегію, перетворюється на популістську й хаотичну тактику?

а регіонали (не проти ночі згадані) тим часом пропонують переписати Угоду про асоціацію під "традиційну сім'ю" і вже навіть відповідний законопроект зареєстрували: "Про необхідність внесення змін до Угоди про Асоціацію України з ЄС з метою захисту інституту сім'ї та традиційних цінностей в Україні".

те, що вони не розуміють, що таке інститут сім"ї і які саме традиційні цінності вони захищають, це одне діло.
в Тягнибоковій програмі -- заборона абортів. вона нікуди не ділася.
а ще один чудовий законопроект, вчорашній -- Проект Закону про протидію екстремізму

і тут ми опиняємося у вкрай неприємній ситуації -- коли і правляча партія, і її опозиція є однаково кровожерними і жіноненависницькими. до якої Європи ми прийдемо -- що з тими, що з тими?
і чого хочемо ми самі?
і кого ми -- в першу чергу, жінки -- можемо підтримати без того, щоб потім ці люди не почали відмовляти нам в правах -- як це сталося із ісламістами в Єгипті.
Tags: гендер, політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments