Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

 • Music:

як там на футболках бойових гопаківців було написано? рабів до раю не пускають?

так от, рабинь це теж стосується -- якщо, звичайно, рай існує і хтось в нього на дверях така сволота, що не пуска туди по смерті людей, які все життя страждали.

але я не про те.
я ж тут сиджу вдома / працюю / хворію. і паралельно веду в жж і фейсбучику партизанську феміністичну боротьбу.
наприклад, пропоную казати -- СЛАВА ГЕРОЇІНЯМ! чи не мовчати про жінок, чи не обмежувати запроновані жінкам в революції ролі кухнею. ну ви можете собі уявити. і ось щойно мала розмову:

тут:
Уляна Ходорівська
Я не знаю, де правда, а де плітки і залякування, і чим це все закінчиться. Точно одне: ті, хто вийшли зараз на Майдан, в ситуації реальної небезпеки - великі молодці. Справжні чоловіки і ті самі герої, яким слава. Перемога не у відставках і асоціаціях, перемога в головах. Вийти на вулицю, де стоїть спецназ - хоробрість, яку я глибоко поважаю і захоплююсь. Хлопці, хай Бог помагає. Я буду за вас молитися всю ніч, обіцяю

Марія Дмитрієва
тобто жінки, які там стоять, не варті згадки? як мило.

Уляна Ходорівська
Маріє, а давайте не буде мо сікатись до слів хоча б зараз, ок? Ви круті! Неймовірно. Я заздрю. Я не можу бути з вами, бо нема з ким лишити дитину. Але, вибачте, попри всі феміністичні заяви, це таки "чоловічий" час

Марія Дмитрієва
там стоять і жінки, і чоловіки. кажучи "справжні чоловіки" і "хлопці", ви -- особисто ви, не хтось сторонній і злий -- відмовляєте цим жінкам самим виборювати нашу спільну свободу. ви лишаєте їх поза картинкою -- і нехтуєте їхніми зусиллями та їхньою самовідданістю. жінки заслуговують визнання -- в першу чергу, від інших жінок. і це не чоловічий час. це час нас усіх.

Уляна Ходорівська
о господи. Маріє, повторююсь, не будемо розводити срач.
Я кажу "хлопці", бо звертаюсь до хлопців. Крапка. Я хочу підтримати їх, подякувати їм. Висловити, наскільки я вдячна кожному хлопцю і чоловіку на Майдані в його околицях, реальних чи віртуальних. Це не значить, що я не ціную жінок.


Марія Дмитрієва
ні. саме те, що я кажу, це й означає.

Уляна Ходорівська
Маріє, Ви на Майдані?

Марія Дмитрієва
ні, я дома з температурою.

Уляна Ходорівська
Дуже зручно

Марія Дмитрієва
ні, незручно і малоприємно, але що поробиш.

а далі пані написала окремий пост, я так розумію, присвячений особисто мені:

Уляна Ходорівська
Дівчата, чи то мені здалося, чи то питання гендерної рівності не на часі. Я слухала курси і читала літературу, я захищала диплом з гендерної дискримінації чоловіків і 2004-му. З того часу я 5 років заміжня і у мене дитина. Не так багато, але певні підстави для висновків дає.
Є жіноча робота, а є чоловіча. Є жіночі способи, а є чоловічі. Урівнювання, порівняння - не допомагає, а тільки робить гірше. Погляд на гендерну ретроспективу - погляд нелюбові, злості і змагання, попробуйте, порозмножуйтесь в цій парадигмі.
ІМХО, місце для теоретичних диспутів - в мирних аудиторіях університетів. В момент, коли вирішується доля країни (вибачте за пафос) а ви у відповідь на текст "чоловіки - ви молодці" - розводите гендеро-срач, це виглядає дурістю, а не боротьбою за права жінок. Я добре знаю, як важко нам всім, я живу в тому ж суспільстві, що і ви. Але давайте бути добрими, давайте підтримувати чоловіків, а не змагатися з ними. Вони зараз роблять нам з вами послугу. І якщо біля них - небайдужі, хоробрі жінки - це ж прекрасно!


Roksolyana Avramenko
Ще додам, що прохання до жінок лишитись вдома - це не дискримінація. Мені чоловік колись пояснював (не з першого разу погодилилась, пале потім на досвіді зрозуміла, що точно був правий), що в критичній ситуацій, як потенційний розгін мітингу, чоловікам краще бути без дружин. Тоді вон и є більш зосередженими і можуть більше захиститись і правильно вийти з ситуації. Ну і коли дружина вдома робить "бутери", то це якраз випадок кріпкого тилу, а не відсовування жінок "твоє место на кухне" (послухала б я себе пять років тому, ггг)

Олена Ярнова
Вже не раз досліджували, що чоловічий і жіночий мозок працюють по-різному. Ось непоганий пруф:http://www.newsru.com/world/03dec2005/mozg.html Але чомусь у всіх по-різному автоматично означає гірше. Але ж ми просто різні - ні гірше, ані краще. РІЗ-НІ. А всі ці псевдогендерні суперечки - відрижка невдалих спроб віднайти себе і перекладання причин кривизни власних мізків на когось іншого.

Volodymyr Serdiuk
Світ нормально поділений. Згадайте: "жінок цікавлять живі об'єкти, а чоловіків неживі." При всій повазі до питання гендерної рівності, жінкам не варто працювати на скотобійнях.

Уляна Ходорівська
табля. при всьому бойовому запалі волію лишатись вдома з дитиною і плитою, поки чоловік вернеться додому. Його робота - вернутись живим. моя - щоб йому було приємно вертатись живим

Олена Ярнова
Отак в моменти кризи і питань виживання постають старі добрі цінности і закладені природою механізми біологічного виживання. Природа не дурепа.

Марія Дмитрієва
тю.

Olga Gara
Здесь дело не только в гендерном равенстве-неравенстве, а в обычной дурости-рассудительности - в любой войне есть передовые части, и есть тыл - и каждый должен делать то, что у него лучше получается, и где он будет максимально полезен - и если девушка считает, что она принесет больше пользы в противостоянии с беркутом, чем дома с бутербродами - то, пожалуйста, в бой...но лично я таких девушек не встречала

Марія Дмитрієва
от мені дуже цікаво -- а як взагалі може бути гендерна дискримінація чоловіків? хто їх бідось дискримінує?

Уляна Ходорівська
Маріє, з задоволенням обговорю з вами це питання з законодавством в руках. Коли мій чоловік, батько,дядько, кум і багато інших повернуться з Майдану.

Марія Дмитрієва
та мені не треба його з вами обговорювати. ви мені в двох словах скажіть -- хто і в чому їх дискримінує.

Уляна Ходорівська
Давайте іще тоерію Маркса в двох словах обговоримо.

Марія Дмитрієва
ні, теорія Маркса мене зараз не цікавить. ну добре, не можете сказати, в чому, скажіть хоча б, хто.

поки що мовчить.
що я можу на це сказати. сумно.
невігластво і мізогінія. мізогінія і невігластво повсюди.

упд.
відповіла:
Уляна Ходорівська
Маріє, почитала ваше жж. це ви себе обмежили кухнею, а не я вас. зрештою, вважаю дискусію непродуктивною в цих умовах.з задоволенням припиняю.

упд.!
Марія Дмитрієва
так скажіть же ж мені, хто дискримінує чоловіків!

Viktor Shkrobot
Ох, нема в фейсбуці Світлани Миколаївни на тебе..!

Уляна Ходорівська
Є кілька законодавчих пунктів, які є дискримінативними за визначенням і суттю. сімейний кодекс, кримінальний кодекс і т .п. Це де юре. Де факто це і медицина і стереотипи. Ви що і правда думаєте, що суспільство, в якому дискримінують жінок, НЕ дискримінують чоловіків? кам он, якщо система нерівна, то вона нерівна до всіх

Уляна Ходорівська Шкробот,
Світлана Миколаївна була науковим керівником цього диплому

Марія Дмитрієва
тобто в Украхні з усіма дискримінаціями жінок вже розібралися, все про них дослідили, і тепер можна чоловіками займатися? і ви не відповіли мені на просте питання -- ХТО ДИСКРИМІНУЄ ЧОЛОВІКІВ. кримінальний кодекс не може сам по собі нікого дискримінувати. я вже мовчу про медицину і про стереотипи. стереотипи нікого не дискримінують. медицина у нас однаково доступна / недоступна і для жінок, і для чоловіків.
тільки не кажіть мені, що вашою науковою керівницею була Оксамитна.

Уляна Ходорівська
звісно, Оксамитна Світлана Миколаївна. Кримінальний кодекс може дискримінувати в тих позиціях, де він зачіпає чоловіків і жінок.Вибачте, ви сильно мені набридли. Романи длч підлітків, які ви писали з батьком, були сильно кручє за те, що ви штовхаєте зараз

Марія Дмитрієва
я навіть боюся задавати вам питання -- а ХТО НАПИСАВ КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС.
Tags: гендер, політика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 29 comments