Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

а я гадала, лише в нас наймають перекладати шарлатанів

на похороні Мандели перекдалач на мову жестів виявився несправжній.

Fake sign-language interpreter at Mandela funeral
в двох словах -- з"ясувалося, що хлоп, який на похороні Мандели типу перекладав мовою жестів, не перекдалав, а лише робив вигляд -- бо він насправді жестової мови не знає. (і це далеко не перший раз, коли він таке робить)
в статті за посиланням є відео його перекладу -- а нижче для порівняння справжня перекдалачка на жестову мову.
дуже цікаво.

я регулярно буваю на заходах із синхронним чи послідовним перекладом, і не менш регулярно мене бере зачарування тим, як люди, які не мають фахової освіти -- і відповідних знань -- беруться перекдалати теми, в яких не шарять ні вуха, ні рила.
мені одна така синхроністка щиро і з радістю розповідала, що вона за освітою лікар, але це ж набагато легше! -- щоб ви не сумнівался, перекладала вона так, що говорила втричі більше, ніж доповідач, перебріхувала сказане ним, а решту несла таку отсєбятіну, що вуха в трубочку згорталися. і це була міжнародна конференція міністерського рівня. і заплатили їй, певно, незлі гроші.
(нє, я не сперечаюся, бувають і дійсно майстерні перекдалачі, але таких мало -- чи це просто їх мало на тих заходах, куди я потрапляю?)

а які переклади мені часом трапляється переробляти чи вичитувати за іншими -- то взагалі пісня. Дубінушка.
а люди за гроші платять.
от нє щоб найняти одразу мене і напряму -- щоб не платити двічі.

чи мого чоловіка -- на синхрон. зрештою, півтора роки щоденного багатогодинного перекладу по телефону в Америчці -- це досвід, яким можуть похвалитися мало хто з українських перекладачів.

(але загалом мушу зауважити, тексти з англійської зазвичай значно простіше перекладати -- і не тому, що українська мені рідна. а тому, що тексти українською зазвичай написані паскудно. не вчать у нас людей писати -- ані політиків, ані вчених)
Tags: переклад
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments