Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

Чесні вибори.

Originally posted by gerrasim at Чесні вибори.
Під час виборів, ще до закінчення підрахунку голосів оприлюднюють данні "екзіт-полів" і кажуть що виграє такий кандидат, а після оприлюднення результатів виявляється що переміг інший. Але з даними соц опитувань не підеш в суд, бо це не буде доказом фальсифікації чи ще чогось, бо в нашій країні не відносяться серйозно до соціологічних опитувань.
Як на мене, є можливість зробити вибори чеснішими. На кожній виборчій дільниці завжди крім членів комісії є спостерігачі, зазвичай це купка дармоїдів, які вирішили по легкому зрубити бабла, день посидів, пару гривень маєш, дивлячись на скільки розщедриться партія від якої спостерігач. Часом вони взагалі приходять на відкриття дільниці, а потім йдуть собі по справах, часом вертаючись до дільниці, зробити вигляд активної діяльності і знов зникнути або заснути в кутку. Але є в них таке право, після закінчення підрахунку голосів взяти собі копію звіту, де вказано скільки бюлетенів було на дільниці, скільки зіпсованих, а головне, скільки голосів за кожного кандидата/партію.
Так от, ніхто ж не заборонить зробити інфо-центр, куди ці спостерігачі можуть надіслати ці данні із підтвердженням у вигляді "скану" цього звіту. І потім вже, якщо кількість голосів не буде збігатись, можна розглядати в суді кожен випадок окремо. При потребі викликати в суд кожного робітника спірної дільниці і запитувати які дані правильні, від цвк чи копія звіту від спостерігача. Все одно всіх не куплять і всіх не залякають. Тобто буде реальний шанс відстояти чесність і прозорість виборів, на жаль не на всі сто, але хоч на трошки.
На даний час в нас є ГО "Майдан". Це непоганий плацдарм для здійснення такої роботи. Але при умові того, що саме ГО не перетвориться в партію і не почне саме виборювати собі голоси виборців. На кожну дільницю треба буде направити не менше двох спостерігачів, щоб їм було не сумно і могли один за одного постояти в разі чого. Обов'язково провести з ними інструктаж, що можна робити, що ні, які дії вони можуть присікти і як само.
При виборі кандидатів на спостерігачів, як на мене, треба обирати з людей фанатично відданих справі, з молоді, в яких вогонь в серці не загасив матеріально-цинічний світ, або людей в яких керівництво буде впевнене на всі сто.

Ще така є ідея стосовно запобіганню вкидання чи заливання бюлетенів в урні чорнилами чи ще чимось. Зазвичай в нас дільниця це спорт зал чи хол чи ще якесь одне приміщення, тобто увірватись в приміщення і закинути щось в урну не становить ніяких проблем. Тому, треба відгородити сіткою, чи просто поставити парту на парту, але щоб було видно що відбувається в середині. Зробити прохід, на якому буде чергувати хоча б один міліціянт і поставити поруч з цим проходом вішак, щоб люди не проходили в зону кабінок та урн у верхньому одязі. Скинув куртку, показав охоронцю що в тебе сама така кількість бюлетенів яка потрібна, проходьте голосуйте і вкидайте в урну. Біля урн теж можна поставити правоохоронця, якому треба показати скільки в тебе бюлетенів, просто зворотньою стороною, щоб не порушувати право на анонімність волевиявлення. Так це створить певні незручності і можливо додаткові черги, але сподіваюсь воно буде того варте.
Tags: політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments