Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

нам треба одне одного надихати і підтримувати

Marjana Savka
Ми часом буваєм такі мудрі, що аж страшно. Для інших маємо купу дієвих рецептів. Пам'ятаю, якось заслабла і спитала моїх френдів на ФБ, як лікуватися. Пропозицій було море, і всі різні. Якби я випила, за порадами, всі таблетки і мікстури, натерлася всіми мазями, поставила собі всі гірчичники, пластирі і банки - то, певно, би до ранку відкинула копита. Але я була вдячна всім небайдужим, і той загальний позитивний посил якраз і поміг.
До чого я веду. Зараз дії багатьох різних людей можуть виглядати дивними, неправильними, дурними, некомпетентними. То опозиція не вміє домовлятися (ми ж всі точно би домовилися, нє?), то хтось забагато метушиться, то хтось замало рухається. Але кожен робить те, що йому дозволяє його внутрішня готовність, набір даних і відчуття свого власного ритму, співвідносно до ритму часу.
Тож нехай кожен з нас буде терпимішим до недосконалості суспільства, яке заново народжується.


зі.
Halyna Tanay
Найбільше мене зараз вражає те, як говорять про все пережите жертви виродків. Коли 17-річний хлопець чітко і в подробицях розповідає, як його ріжуть ножем і змушують співати гімн, коли інший відверто говорить, як його роздягають і намагаються прогнати через стрій беркутівців, коли маленька і завжди усміхнена Олеся Мамчич спокійно говорить, як її Сашка годину тримали колінами на снігу - в цьому є якась величезна і незбагненна сила. Я пам'ятаю, з яким жахом і водночас захопленням я кілька місяців тому дивилась інтерв'ю Ірини Крашкової, яка показала свій біль і приниження всій країні і виглядала при цьому не жертвою, а переможицею. Страх і сором - типова реакція на насилля - в українців уже відсутні. Бо ми-то знаємо, кому насправді має бути страшно і соромно. І зробити нас заляканами рабами вже ні в кого не вийде. Ніяким спецназом.
Tags: політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments