Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

вчасна / запізніла революція

Oleksandr Stukalo

от ви кажете: європа нас не розуміє. нашої революції, нашого майдану - і я сам із цим стикався нещодавно і писав про це. сьогодні я подумав: як, ну як європа може нас зрозуміти, якщо в нас за європейськими мірками чортішо, а не революція? щось таке, що ні на яку голову не налазить, а як налазить, то зразу падає. не революція, а срібний сон саломеї. коліївщина двадцять першого століття, але з інтернетом. народний бунт із цілими вітринами. як не описуй, правильно й зрозуміло все одно не опишеш. як той казав, це треба бачити.
коли починався хіпстерський майдан під проводом руслани лижичко (тобто, до першого грудня), я вже писав: ми якраз вступаємо в час народних революцій, які в європі щасливо минулися 1848-го. сто шістдесят п"ять років тому. вісім поколінь, якщо рахувати поколіннями.
в україні дві тисячі чотирнадцятий.
тут можна було би б зробити такий собі короткий списочок - "тільки в україні можливо..." і далі просто перелічувати те, що бачиш щодня. але я не зроблю.
я скажу коротко. у країні, де ліві досі займалися незрозуміло чим, але тільки не революціями, а праві здебільшого кричали те, що зараз кричать у метро як вітання, - немає часу. ми живемо поза нормальним хронотопом, ми ніяк не можемо в нього врости, вбудуватися, влізти й не можемо його осягнути. ні уму ні сєрдцу. від вісімнадцятого століття у нас народне ополчення, ножі, пляшки, рогачі, палиці, кольчуги якісь, каструлі на головах, барикади з підручних засобів - тут погода нам помагає і дає сніг саме тоді, коли треба зміцнюватися. Від дев"ятнадцятого - визвольність і націєтворення. те, що ми проспали, прокріпачилися й прописали вірші коли всі нормальні люди творили свої нації - ми доганяємо зараз, але несучи з собою в серці все від 19 століття. співаємо пісні й граємо беркутівцям на народних інструментах, цілком розуміючи, що завтра (а, може, вже й сьогодні) від цих салдатиків доведеться тікати, ховатися або давати їм здачі. все одно співаємо. фольклор вибухає і рветься в ноосферу як правильно зроблений коктейль молотова. фрази, пісні, мовні ігрища. абстрактні гасла, які раптом стали конкретними й звичними. пишемо гімни. один, другий, третій. чубинський, ку-ку. ми дочитали до другої строфи. нам сподобалось.
від двадцятого у нас медіаоболонка. вона багато від чого стримує й водночас дозволяє багато чого нового навіть порівняно з 2004-м. і ми в цій оболонці варимося й боремося. "що робив би стефаник якби мав твітер?", "як би виглядала революція 1848 року з інтернетом?" ми вами покажемо.
в селі нові петрівці сталася новина. гриць летючий утопив януковича. хотів втопити медведчука але той випросився. подробиці на фб.
ніхто нас не розуміє, бо ми самі себе не розуміємо й до кінця не можемо збагнути, як це сталося й що буде завтра. жодних планів.
у нас усі вітрини цілі. закопчені, але цілі. жодна шибка не вилетіла на асфальт.
а коли захоплюєш нову споруду - не трощи меблів. не обписуй стіни. не бий скла. шукай рояль.благо, в державні споруди колись закупили нормальну кількість роялів. якщо за ним іще ніхто не сидить, сядь і починай грати. пам"ятай: у цій революції ти завжди - в прямому ефірі.
тому не фальшив.
Tags: політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments