Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

оце, я розумію, партнерські пологи

Nastya Melnychenko -> Етнологія для дорослих

І про прекрасне. Індіанці Huichol з Мексики вважають,що жінка і чоловік мають разом розділити радість і біль народження дитини. тому під час пологів чоловік сидить поруч із жінкою із мотузкою, обмотаною довкола його яєць. Щоразу, коли у жінки перейма, вона смикає за мотузку... Після народження, чоловік відчуває таку саму радість, як і жінка "або навіть більше" %) Я так розумію, обряд називається "ковада".


When men give birth: the couvade.

з дискусії:
Ірина Ігнатенко
Обряд "кувада" був зафіксований і на українському Поліссі. Переповідають, що мотузку прив*язували до статевого органу чоловіка й породілля за неї смикала при переймах))

Ірина Ігнатенко
про це переважно писали російські етнолінгвісти, які у 70-90х роках ХХ ст. (під час експедицій на чолі з Нікітою Толстим) їздили на Полісся. Нині матеріали зберігаються у Поліському архіві Інституту слов*янознавства РАН. Щодо публікацій, то, приміром, у монографії Галини Кабакової "Антропология женского тела в слаянской традиции" у підрозділі "Роль отца" (сс.66-69) вчена зазначає: "повитуха привязывает нитку к члену мужа, забравшегося на печь или на крышу и дает другой конец роженице: при каждой схватке та дергает за нитку, и по этому импровизированному телеграфу боль передается супругу...". і далі вона описує інші способи, як "причинить страдания отцу"))

Ірина Ігнатенко
Кабакова припускає, що кувада "гарантирует законность ребенка, а биологическое родство подтверждается ритуалом". До речі, до кувади відносять різні види символічних пологів чоловіка. Деякі згадки носять цілком анекдотичний характер: "Прийшла бабушка такая, шо роди приймає. Роженіца стогне, а він, мужик еї, спить. Ну она ему взяла вложила йоршика, - а він вельми колятий, - в задніцу. Ну , іона стогне, і він стогне, шо ему болить. Бабушка то до одного йде, то до другого. І тоді він сказав: Уже не буду більш діти приживати, бо тяжкородити. Ті много родила, а я только одне, і то чуть не умер. От так, бивало..."))))))
Tags: права жінок, історія
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments