Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

 • Music:

будні народної міліції

Львів:

Otar Dovzhenko
Ця ніч була, певно, найбезпечнішою в історії Львова. Не знаю статистики, але припускаю, що рівень злочинності прямував до нуля. Потенційні правопорушники або ховалися, або самі патрулювали місто, захищаючи його від погромників

Моя давня здогадка, що без ментів в Україні стає спокійніше, цілком справдилася. На патрулювання мобілізувалися сотні машин і тисячі людей. Жорстке табу на балаклави, прискіплива увага до нічних крамниць, де гіпотетично можуть продавати алкоголь, постійні взаємні перевірки, пароль «слава Україні – героям слава». По рації весь час можна було почути речі на зразок «чорну мазду без номерів не чіпайте, це свої».

Чорний сміттєвий пакет біля припаркованого на Пекарській позашляховика троє мужиків розміновували на повному серйозі: «хлопці, а ну всі відійдіть! Відійдіть, я кому сказав!». Розколупавши й побачивши вміст пакета, сапер зітхнув.

На всіх виїздах зі Львова влаштували блок-пости, де перевіряють кожну машину. Кажуть, біля одного навіть про всяк випадок запалили шини

Не зрозумілим для мене залишився вибух у беркутівській частині. Є різна інформація, підійти туди ближче було нереально - купа машин і людей. Сподіваюся, це вдасться розслідувати. Беркутівці, які лишаються у Львові, типу оголосили, що вони з народом. Віри їм нема.

Окрема подяка панікерам, які поширюють недостовірну інформацію. Цілу ніч патрулі гасали містом, перевіряючи брехні про тітушок. «Львівська хвиля» (її тепер можна називати просто «радіо», бо нічого іншого Львів уже, здається, не слухає) весь час передавала спростування. Біля російського консульства, «Євроготелю» та інших місць, про які поширювалась деза, юрмились самооборонці, яких інші приймали за тітушок і, відповідно, сіяли паніку далі.

Користуючись нагодою, ще раз звертаюсь до всіх, хто поширює інформацію: повідомляючи про небезпеку, якої ви не бачили на власні очі, в 99,9% випадків ви поширюєте дезінформацію та робите шкоду. Навіть якщо робите це з закликом перевірити – ви змушуєте людей марнувати час і сили. Будь ласка, не робіть цього. Взагалі. Просто не пишіть.

А загалом мене це все потішило. Власне, у Львові виникла міліція в первинному, не спаплюженому сенсі цього слова. З координацією поки що так собі, мобілізація явно надмірна (думаю, не мені одному в голову весь час лізла думка «ех, їх би до Києва…»), але з часом воно устаканиться, й ми матимемо нормальний механізм забезпечення спокою в місті. На основі якого, взявши до лав чеснішу частину колишніх силовиків, можна творити справжній правоохоронний орган.

P.S. Біля Південного, який, попри вчорашній вихід Писарчука із Партії регіонів, досі в режимі облоги, зустріли патруль із бійцівською таксою на ім’я Тітушка. Думаю, це була єдина тітушка у Львові цієї ночі


Київ

Дніпровський район

Artem Chapeye
вночі в рамках Громадська варта Дніпровського району захищали "нашу родную русановку".
у моїй п’ятірці "родную русановку" захищали: я з коломиї, чувак з запоріжжя, дівчина з донецька, суржикомовний дядько десь із черкащини, і ще один не казав.
до речі: всяким Andriy Manchuk Sergei Kirichuk Объединение Боротьба - жодного фашиста: правий сектор засуджують за гру в войнушки на самознищення, свободу за підлість. про інші партії теж і мови нема.
кілька сотень людей - були неформали байкери, були гламурні блондинки, були гопнічки й навіть місцеві ханурики, були якісь адвокати й бухгалтери.
карочє всі підряд. зріз народу.


Теремки

Андрій Лаврик
Я бачив культурний шок на обличчях російських туристів.

Автобус російської транспортної компанії «Еколайн» з номерами РФ. Розслаблені туристи їдуть чи то з Криму, чи то з Одеси домів до Москви. Проїхали кілька блок-постів «поліцейських» з ДАІ та ДПС. І тут, вже у «матері гарадов русскіх», їх перепиняє кількарівневий блокпост з барикадами із шин. До салону зазирають молодики у масках, броніках і з бітами, та питають: «Мєнти, тітушки є?» Потому пропускають. Автобус вихляє, долаючи вузькі проїзди між барикадами. Навколо – сотні озброєних кийками і арматурою молодих людей. Лунає багатоголосе «Слава Україні!» і майорять жовто-блакитні та червоно-чорні прапори. Я бачив подив і переляк на обличчях за вікнами автобуса.

«Рєбята, может, чаю ілі борща?» - перепитували присутніх дівчата-волонтерки.

«Пацани, а чо, у вас тут бухнуть можна?» - поцікавились двоє зальотних лиганів у бійців на опорній барикаді. Поруч з бійцями стояло зо два десятки пляшок із «коктейлем Молотова». «Ето нє бухаєцца, і вообщє тут нє бухают», - відповіли лиганам. «І ето правільно», - погодились лигани, і пошкандибали далі.

Дівчата з імпровізованої кухні тим часом м’яко «віджали» у мене два термоси. Хулі, мені не жалко.

Я пошвендяв додому через нічний парк. Подекуди мені траплялись літні пари. Вони мирно прогулювались під похилими ліхтарями, нєпрінуждьонно помахівая монтіровками.

Ось так я провів вечір на Тєрємках.


Русанівка

Егор Кухарский

Вечером услышал, что на родной Русановке группируются титушки, решил заехать посмотреть.

Толпу людей с палками увидел издалека, заблокировал двери машины, потихоньку подъезжаю ближе, присматриваюсь и вижу - пенсионеры с лопатами, бабушки с чаем и пирожками, люди с собаками... -"где титушки?", спрашиваю дедульку лет 60-65.. -"слабаки драться твои титушки", отвечает мне дедуля, - "двух минут не продержались.. правда бегают хорошо, нам не догнать, их наши пацаны молодые по кустам гоняют добивают.. все мосты мы перекрыли, так что не уйдут засранцы..".. одного из последних ублюдков увидел на набережной недалеко от гостиницы Славутич - ошизевший от ужаса орк пытался убежать прямо через канал по льду, но столкнувшись с проблемой отсутствия льда дальше трех метров от берега, провалился в воду и пытался грести вплавь.. своей никчемной жизнью он обязан пожарникам(не знаю откуда взявшимся), которые сначала его вытащили шлангом из воды, а потом приложили немало усилий, чтоб его не убили на берегу.. люди говорили, что он в кого то стрелял.. не знаю, как сложится дальнейшая судьба молодых гостей столицы (на что мне насрать в общем то), но их сфинктеры еще долго будут непроизвольно расслабляться при воспоминаниях об этой экскурсии.. Русановка, я тебя люблю!!

Оболонь

Алексей Копытько

Утро после длинного дня и непростой ночи. В Киеве прекрасная погода. Почти весна. На Оболони всё спокойно. На улицах полно детей и мамочек с колясками. Всё работает. Даже паровозик во втором Дримтауне и тир на Минской. В магазинах людям даже как-то неловко от того, что вчера многие пытались скупать продукты. Те, кто сегодня берёт много - явно берёт не себе. Наверное, самые пугливые уехали, поэтому никакой нервозности я не заметил.

Милиция отсутствует. Общественная система обеспечения порядка на улицах стремительно эволюционирует - от сотни машин с добровольцами, хаотично мечущихся по району, до вполне вменяемой структуры "дом - микрорайон - район" с графиком дежурств и распределением обязанностей. Штаб Громадськой варти находится в холле Оболонской РГА.

Пара впечатлений.

1. Особых безобразий за ночь титушки не сотворили. Очевидно, быстро прозрели, куда попали. По факту Оболонь - это остров. Проникнуть сюда можно, а вот выйти незаметно большой группой сложно. Особенно, когда по району рыщет несколько сотен людей с поисках злодеев. Поскольку всё было во многом спонтанно, патрули ГромВарты больше пугали сами себя, пока не обозначилась координация. Однако в целом результат отличный. К вечеру всё будет ещё лучше.

2. Общался с двумя ранее незнакомыми мужиками. Чуть старше меня и оба как и я - некиевляне (Донецк и Запорожье). Месседж того, который родом из Донецка, предельно конкретен. Суть: я выжил в Донецке в 90-е, у меня в Киеве - трое детей, которые живут в нормальном районе, ходят в нормальную школу. Все, кто попытается здесь нарушать безобразия - пожалеют. Ибо мы их тупо замочим.

В общем, если бы титушки читали ФБ, можно было бы дать им только один совет - бегите
.

Борщагівка

Maksym Tkachenko
Блин, это похоже на анекдот, но бывшая борщаговская гопота восстала против гопничества.

Услышав об орудующих где-то отрядах титушек, люди стали кучами выходить на улицу и пугать других таких же своим гоповатым видом и численностью, создавая цепную реакцию. В результате, несмотря на роящиеся слухи о кипише титушек то там, то там, всю Южную Борщаговку заполонили лишь отряды антититушек, шугающихся друг друга. Опознание групп происходит по принципу "алё, слушай, а вот там такая банда стремная с белыми повязками на ноге - это типа наши? Позвони этому, спроси - это они там? О, зашибись, ага, подходить не будем тогда, стремные".
Гражданское Общество Борщаговки, ёба
.
Tags: політика
Subscribe

 • знайшла на фб групу -- на 12 тис осіб --

  защітім рускій язьік в Украінє. подумала була приєднатися, щоб розкладати їх з середини. почитала. зрозуміла, що гиджуся. закрила до біса.

 • піщаний шиболет

  я років 20 тому несподівано для себе зрозуміла, що еавіть російськомовні в Україні називають те, що діти ліплять з піску, пасочками -- бо саме паску…

 • білоруська в Білорусі

  звідси Vadzim Prakopčyk Я прашу прачытаць гэта ўсіх сваіх фрэндаў. І ўявіць сябе на месцы гэтых людзей, гэтых дзяцей... Напярэдадні Міжнароднага…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments