Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

інформаційна гігієна

Originally posted by kerbasi at Принципи інформаційної гігієни у блоґу Кербасі
Ми всі знаємо, що блогосфера вже давно стала театром військових дій в інформаційно-психологічній війні. В зв'язку з тим в своєму щоденнику я підсилюю дотримання правил інформаційної гігієни, і раджу іншим блогерам робити так само.

1. Якщо ви дозволяєте пропагандистам постити у ваших темах, ба вести розгорнуті дискусії, ви перетворюєте свій блог на прапагандистський канал. Якщо не маєте часу на модерацію, краще не постіть або переведіть щоденник в режим коментарів тільки від друзів. Я не буду коментувати в щоденниках, де надається слово ворожим пропагандистам.

2. У всіх нерви не залізні, але не варто зриватися. Відтепер я банитиму тих, хто дозволятиме емоційні персональні атаки на мене та інших учасників дискусій під моїми темами, незалежно від ступеню та давності знайомства. Більшість суперечок прозрастають з невміння або небажання учасників приділяти читанню дописів та коментарів належної уваги та з гарячкуватості реакцій. Зайвий раз переконайтеся, що ви дійсно зрозуміли думку, на яку відгукаєтеся, і достатньо охолонули, перед тим, як натиснути кнопку "прокоментувати". Часто краще зайвий раз перепитати, ніж вибухати гнівними промовами через банальне непорозуміння.

3. Не слід розповсюджувати застарілу інформацію. У неділю, 2 березня протягом кількох годин соціальні мережі розносили інформацію про ультиматум, гранічний термін якого вибігав за півгодини ще в ранці.

4. Не слід розповсюджувати інформацію, яка покликана деморалізувати читачів. Двічі подумайте, чому саме зараз в мережі з'явилися "рекомендації", як вижити в оточеному місті, при чому навіть не у вигляді інструкцій, а як спогади боснійця з головною думкою: слабкі помруть, в кого не буде зброї, того вб'ють, за банку тушонки можна буде трахнути жінку і т.д.

5. Якщо не володієте іноземними мовами, користуйтеся перекладами тільки з джерел, яким довіряєте. Дуже багато зараз розповсюджується перекладів заяв іноземних державних діячів та міжнародних організацій з тенденційно зміщеними акцентами або навіть з грубим перекрученням оригіналу.

6. Філантропічні акції "за мир в усьому світі", "за все добре, проти всього злого" мають сенс, коли ви знаходитеся на великій відстані і не маєте інших можливостей висловити солідарність і хочете притягнути увагу чужого суспільства до маловідомих йому подій. У прифронтовій державі вони тільки створюють інформаційний шум, в якому губиться дійсно важлива інформація, від якої можуть залежати життя. Я не можу нікому заборонити бути пацифістом, але в мене ніколи не буде пацифістських репостів, і скоріш за все, я звільню від них свою френд-стрічку.
Tags: війна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments