Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

 • Music:

дуже хочеться сказати -- а я ж казала

в своєму жж я час від часу писала / перепощувала матеріали про імперську чумку, якою хворіє в гострій або хронічній формі левова частка росіян -- із прикладами.
навіть найпристойніші і найрозумніші з них часом схильні давати волю цій малоприємній заразі.

(вперше я зіткнулася із цим у ніжному віці років 6 -- мої батьки відпочивали зі мною під Одесою на дачі в татового приятеля -- а на сусідній дачі були хлопчики з Ленінграду, десь мого віку. вони розповідали мені, що української мови не існує, і ще щось про хахлів. в середовищі, в якому я росла, говорили і українською, і російською. а от мій тато, великоруський імперський шовініст, залюбки розповідав про штучність української і ще багато чого.
коли в 1995 році я потрапила до Фідо, такі погляди почали траплятися мені значно частіше -- а під час і після Помаранчевої революції в жж такого добра було більш ніж достатньо. тоді я і натрапила на термін "імперська чумка". відтоді я його і використовую для постановки діагнозу)

а ще -- коли я бачила прояви цієї хвороби у френдів чи френдів френдів -- я звертала їх увагу на цей прискорбний факт. за що мене регулярно величали русофобкою. але я не боюся росіян. я не люблю росіян, хворих на імперську чумку -- бо з них рано чи пізно вилазить ненависть.

до проявів імперської чумки належать, зокрема, заяви про те, що української мови не існує, що українці і росіяни один народ, ну і тому подібна маячня, якої ви наслухалися, я гадаю, і без того.
(що ці хароші люди кажуть про неросійських сусідів по країні чи про мешканців країн Кавказу і Середньої Азії, в пристойному товаристві навіть повторювати соромно -- але їх вони ненавидять, а нам -- як і білорусам -- ще й відмовляють у праві на існування)

переконання, що половина мешканців України -- це росіяни, чи що треба дати російській в Україні статус другої державної, та інші прекраснодушні, але погано поінформовані ідеї не є самі по собі симптомом імперської чумки -- але є кроком до неї.

я, власне, до чого -- я маю пропозицію: віднині називати хворих на імперську чумку -- на противагу притомним і розумним росіянам -- кацапами. чи кацапидлами. знаєте, для термінологічної точності і щоб не псувати остаточно самоназву, яку росіяни в нас поцупили.
Tags: мовна політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments