?
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
дуже хочеться сказати -- а я ж казала 
3rd-Mar-2014 01:19 pm
grammar nazi
в своєму жж я час від часу писала / перепощувала матеріали про імперську чумку, якою хворіє в гострій або хронічній формі левова частка росіян -- із прикладами.
навіть найпристойніші і найрозумніші з них часом схильні давати волю цій малоприємній заразі.

(вперше я зіткнулася із цим у ніжному віці років 6 -- мої батьки відпочивали зі мною під Одесою на дачі в татового приятеля -- а на сусідній дачі були хлопчики з Ленінграду, десь мого віку. вони розповідали мені, що української мови не існує, і ще щось про хахлів. в середовищі, в якому я росла, говорили і українською, і російською. а от мій тато, великоруський імперський шовініст, залюбки розповідав про штучність української і ще багато чого.
коли в 1995 році я потрапила до Фідо, такі погляди почали траплятися мені значно частіше -- а під час і після Помаранчевої революції в жж такого добра було більш ніж достатньо. тоді я і натрапила на термін "імперська чумка". відтоді я його і використовую для постановки діагнозу)

а ще -- коли я бачила прояви цієї хвороби у френдів чи френдів френдів -- я звертала їх увагу на цей прискорбний факт. за що мене регулярно величали русофобкою. але я не боюся росіян. я не люблю росіян, хворих на імперську чумку -- бо з них рано чи пізно вилазить ненависть.

до проявів імперської чумки належать, зокрема, заяви про те, що української мови не існує, що українці і росіяни один народ, ну і тому подібна маячня, якої ви наслухалися, я гадаю, і без того.
(що ці хароші люди кажуть про неросійських сусідів по країні чи про мешканців країн Кавказу і Середньої Азії, в пристойному товаристві навіть повторювати соромно -- але їх вони ненавидять, а нам -- як і білорусам -- ще й відмовляють у праві на існування)

переконання, що половина мешканців України -- це росіяни, чи що треба дати російській в Україні статус другої державної, та інші прекраснодушні, але погано поінформовані ідеї не є самі по собі симптомом імперської чумки -- але є кроком до неї.

я, власне, до чого -- я маю пропозицію: віднині називати хворих на імперську чумку -- на противагу притомним і розумним росіянам -- кацапами. чи кацапидлами. знаєте, для термінологічної точності і щоб не псувати остаточно самоназву, яку росіяни в нас поцупили.
Comments 
3rd-Mar-2014 11:37 am (UTC)
>>вперше я зіткнулася із цим у ніжному віці років 6 --

во-во - именно в этом возрасте меня впервые во дворе жидом обозвали)))
3rd-Mar-2014 12:12 pm (UTC)
Еще смешное про таких: "украинского языка не существует, но мы его все равно учить не будем, и инструкции к лекарствам на нем не понимаем, фуфуфу". "украинского народа нет и быть не может, это фикция, но каждый украинец нас ненавидит и поет об этом песни"

3rd-Mar-2014 12:13 pm (UTC)
да, именно.
(Deleted comment)
3rd-Mar-2014 12:44 pm (UTC)
да, самый лёгкий способ почувствовать себя круче...
This page was loaded Jun 10th 2023, 2:38 pm GMT.