Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

прозорість і боротьба з корупцією

Originally posted by smijana at прозорість і боротьба з корупцією
Спілкувалася сьогодні (віртуально) з жінкою, у якої чоловік був сотником однієї із сотень.
Розповіла що
коли її чоловік просив дати бодай якийсь звіт по коштах, його там мало не ворогом Майдану робили і звинувачували, що він їм не довіряє. Казали, що насправді видатки більші, ніж прибутки, бо купа грошей ішла на оренду сцени, екранів та апаратури.
Що
багато грошей ішло напряму ПС - вони теж за свої кошти не звітували ні перед ким.
І що
добре, що люди десь на середині революції зрозуміли, що офіційна скринька - то "дірява торба", і почали нести безпосередньо в сотні. Там кошти приймали і фіксували (наприклад, точно так було в 4 сотні). Завдяки цим коштам хлопці змогли купити собі бронежилети, захист, нормальні каски, термобілизну, бо на такі потреби штаб нічого не виділяв. І що розповідали про інші випадки: наприклад вийшли на Штаб люди з Хмельницького і поцікавилися, чи передавали їм кошти з Хмельницького в такій-то сумі. Виявилося, що хмельничани щотижня збирали і передавали по кілька сот гривень, але до Майдану вони навіть не доїжджали - хтось із місцевих самооборон їх розкрадав..


Фінансові звіти по Майдану склали всі обласні міста.. крім Києва. У тих міст теж є питання (наприклад, http://paralleli.if.ua/news/40835.html) - але це дрібниці порівняно з тим що у київського Майдану взагалі немає фінансового звіту.. а грошей там впало - дуже багато мільйонів. Бо за 10 перших днів було зібрано 600 тисяч грн., і то по суті самими киянами.. ( перший, він же, здається, і останній фінансовий звіт: https://www.facebook.com/EuroMaydan/posts/530263093736699 )
Вже очевидно, що "прозорості" якої ми так чекаємо в державі, у фінансах Майдану не буде.
У тому хаосі і трагедіях які почалися від 19 січня, припустимо, було не до звітів на що витрачені кошти.. але ж їх рахували, хоча б загальну суму могли озвучити?.. Та ж сама жінка розповіла що в Профспілках були одні люди, які вилучали гроші, в КМДА - Свобода.. словом, тут ми вже ніколи не будемо мати боротьби з корупцією і прозорості. Спишемо на революційний час.

Але залишаються інші питання. Питання прозорості використання зібраних нами (вже вкотре.. а запаси людей не безмежні) 46 мільйонів у фонд Небесна Сотня (з яких витрачено 2 мільйони всього. І переважно на лікування важкохворих в Ізраїлі і за кордоном, а також на кілька похоронів, звіт тут: ) . А як же інші тисячі поранених, люди без кінцівок і очей, родичі загиблих?.. КОЛИ вже їм нададуть матеріальну допомогу, чому таке зволікання..
Так саме як і на Майдані, люди вже зрозуміли що лише адресна допомога дійде до тих хто її потребує вже зараз. І тому я особисто допомагала людям, які хотіли щоб їх гроші потрапили точно тим кому треба, знаходила ось такі розповіді про конкретних людей і їх рахунки. Фонд Небесної Сотні про них ще не знає, або вже не згадає.. хотіла би помилятися:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202077913844317&set=a.10202077676918394.1073741826.1081294343&type=1&theater
і багато інших, виловлених у розповідях журналістів, друзів, очевидців, перевірених телефонними дзвінками або авторитетністю джерела.
Залишається питання прозорості витрат зібраних нами коштів на 565.. я розумію, звучить дико.. але ми були впевнені що у нашій армії все є бо ж вона фінансується, та й багато чого мало би бути ще зі старих запасів.. але виявилося, що розікрали і ніфіга немає. Якщо всі армійські чини поки що залишаються тими самими.. де гарантія що не крастимуть і тепер?.. хто контролює закупівлі, по яким вони цінам, скільки чого куплено?..
До речі, на сайті Міністерства оборони я так і не знайшла не лише звітів про витрати, але навіть зібраної суми, яку озвучували ЗМІ, посилаючись на цей сайт: http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua&part=news&sub=read&id=32829

Пише коментатор цієї статті:http://www.ukrinform.ua/ukr/news/lyudi_vge_zibrali_na_armiyu_16_milyoniv_griven_1919697
Ольга
Це чудово , що є такі люди і патріоти. Але хто контролює ві ці кошти?Мій чоловік зараз , як мобілізований в Житомир.Проходить підготовку на Корбутовці. Небайдужі житомиряни передають війсковим їжу, сигарети і багато чого. Але до простих солдат це не доходить, харчування погане, воду вони самі купляють у магазині, тих кого забрали з роботи платять 7 грн в день Це в той час коли пачка цигарок коштує 11 грн. Тим хто не праює взагалі нічого не сплачуеться. Всі призовники ходять у власному взутті ( більшістьв кросівках).Моїй сім*ї уже його мобілізаія обійшлася у 400 грн. це при тому , що у нас двоє дітей, молодшій півтора року.Хлопі у частині не раз бачили ящики з допомогою, але на ділі усе проходить повз них. Бойовий дух при таких умовах самі розумієте який.

19.03.2014 16:23

І ще є питання: оті знайдені у маєтках золоті злитки і гроші.. це майно арештоване?.. відкриті справи якісь?.. це майно конфісковується? - тоді має бути якась справа відкрита.. справи відкриті?.. майно під арештом?.. чи буде воно забране і кому передане зрештою? під чиєю охороною?.. чи справи не відкриті і це просто так: зайшли, подивилися, вийшли.. без закону і слідства, а по дорозі потім чогось недорахуються, та й потому.

Тому я сьогодні на Віче була така.. особливо провокативна.
IMG_1288

IMG_1289

IMG_1293

IMG_1295

IMG_1311

IMG_1312

IMG_1317
90% "читатачів" схвально кивали головою. 5% явно не могли визначитися. 5% казали що це поганий плакат.. Дві пенсіонерки засудили і стали переконувати що на сайті міністерства оборони все є.. була би вдячна якби хтось дав посилання, максимум - це скільки зібрано, але не куди витрачено конкретно, хоча би по областям якщо таємниця номери частин. Зібралися люди, стали з ними сперечатися.. потім жіночки стали мені доводити що я дискредитую нашу владу перед Путіним.. і що треба йти не на майдан, а конкретно в міністерство "яке за це відповідає".
Один дядько зробив зауваження що там аж три помилки.. зокрема, неправильне відмінювання слова "кошти".
Один дядечко (з команди Мусія, до речі..) став переконувати що не треба чекати коли хтось зробить, треба все робити самим, створювати громадські наглядові ради які контролюватимуть рух коштів і т.і. Але це абсурд. Той хто на своєму робочому місці зібрані благодійні кошти перераховує на таку-то закупівлю, мусить занести її в базу даних і скласти звіт - от і все для початку. Перевіркою звіту - чи дійшло закуплене до військових частин- може займатися "громадська наглядова рада", але ж на початку він мусить бути, і це не завдання людей його робити замість того підлеглого якому начальник має дати завдання.

Я розумію, що в час окупації Криму ніби "не до звітів".. але ж керівнику військового міністерства займе рівно 5 хвилин дати розпорядження одному з підлеглих, відповідальних за матеріально-технічну базу, потурбуватися про звітність. Вона ж і так ведеться (для перевірок і т.і.), тобто, її потрібно всього трошки опрацювати для представлення на сайті - щоб люди бачили на що ідуть їхні все більш тяжко зароблені (в умовах економіки що відчутно похитнулася) гроші. Це не супер важко.. якщо все чесно.
І ще одне. Наші вороги зацікавлені в тому щоб було як у 1919му.. щоб у нас не було ніякої влади. Тому, як би все не було погано, ми не маємо права кричати "геть владу!". Не "геть", а "пішли складати звіти!". Не усунути і не мати кого поставити (бо опозиціонери до колишньої опозиції ще не склалися - немає професіоналів, Ярош, Ляшко - руйнівники а не специ хоча б в якійсь галузі, інших - поки немає), а вказати і витребувати те, що потрібно людям.
Звичайно, Майдан і його плакати - то не супер-вплив.. але це місце свободи слова і місце для правди. З якого треба йти далі і намагатися втілити в життя те, що знайшло там підтримку людей.
Subscribe

 • My tweets

  Fri, 15:15: RT @ DrJessTaylor: Woman: I was abused by him World: gonna need some receipts, your phone, DNA, videos, texts, letters, your entire…

 • My tweets

  Thu, 12:51: Отримала подаруночок! https://t.co/CnljSQe2UC

 • My tweets

  Wed, 12:51: RT @ oneofthe6m: Body found in search for missing 18-year-old woman https://t.co/1A70aQTx5Q @ CountDeadWomen @ JeanHatchet @…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments