Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

ходили ото з чоловіком на перше заняття

до школи відповідального батьківства.
було там жінок десь 8, і ше один чоловік.
заняття було в приміщенні з матами і м"ячами для йоги.

акушерка (якщо я правильно розумію) розповідала все просто, на пальцях, як для тупих, послідовно і логічно, із купою прикладів і з повторами ключових речей.
часто згадувала, що українки дуже часто або звертаються в пологовий занадто рано, але ще частіше терплять до останнього і потрапляють до пологового або пізно, або пізніше, ніж лікарі вважають доцільним і корисним.
розповіла, що Луцький пологовий -- найпрогресивніший пологовий в Україні, і сказала, що в них умови такі класні, що кращі лише в Ісіді
(я була в Ісіді. і буквально за добу після того була у Львівському пологовому № 1. так от, оформлення палат і набір обладнання були однакові)
і що в них практично Європа. коли ми запитали, чи є там душ у палаті, сказала -- ні, ми ще не настільки Європа :)

в Луцькому пологовому заохочують природні партнерські вертикальні пологи. я, правда, так і не зрозуміла, якщо вони вертикальні, чому треба тренуватися сидіти із розчепіреними ногима, при чому одна з ніг підтягнута до голови. сподіваюся, нам це ще пояснять.
клізм і гоління між ногами, сказали, не буде.
чоловікам сказали треба з собою лише флюорографію.
а. ще цікаво. дуже наголошувала на важливості дихальних вправ і вправ Кегеля.
і сидіти в лотосі, щоб розтягувалися пахові зв"язки.
а ще більше наголошувала на тому, що саме ми, жінки, що народжують, несемо відповідальність за те, аби не лише народити здорову дитину, але й самим зберегти своє здоров"я по максимуму. що ми маємо готуватися. що ми маємо бути активними і зацікавленими. бо якщо ми самоусуваємось із процесу -- тоді доводиться за нас робити і вирішувати лікарям.

вона зауважила -- що чоловіки в них на пологах не втрачають свідомість. засипати засипають :) і якщо чоловіка нема чи він не може, можна на пологи піти з іншою людиною. наприклад, мамою чи мамою чоловіка. але вона повинна бути не геть старою і не повинна мати серцево-судинних захворювань, високого тиску чи психіатричних хвороб.
ще вона сказала цікаву штуку -- що якраз із татами в пологовому залі найменше проблем. найбільше проблем, навпаки, із мамами чи іншими старшими жінками, в яких був власний травматичний досвід пологів, і під час пологів самої жінки в них починаються істерики чи інші реакції, які заважають всьому процесові.
якщо брати з собою сестру чи подругу -- це має бути доросла жінка, яка сама має досвід народження дитини.
ще казала не поширювати чутки і жахи про пологи, і сказала, що все буде добре :)

завтра підем ще раз. мені цікаво, скільки занять ми встигнемо відвідати до моїх пологів? треба буде завтра спитати, скільки там той курс.

зі.
забула вчора зауважити.
коли я дивилася оті освітні відео про пологи, американські, британські, всякі -- мені впало в око те, наскільки вони орієнтовані на потреби самої жінки і наскільки вони підкреслюють, що саме жінка вирішує, чого і як вона хоче від пологів, який досвід вона хоче мати, як все зробити легше, простіше і приємніше.
я не досліджувала цілеспрямовано радянський і пострадянський дискурс народження -- але те, що я з нього пам"ятаю, не включає взагалі нічого про те, аби це було легше, приємніше і так, як хоче сама жінка -- включно із широким спектром знеболювальних.
Tags: жабеня, щоденник
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments