Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

жінки МайдануNatalya Starchenko

Багато з вас напевно пам'ятає Вілю Гаврилівну. Вона була на Майдані чи не з перших днів його існування, і в найхолодніші ночі, і в найнебезпечніші моменти. Маленька худенька з величезним транспарантом в руках. Насправді плакатів було 17, різного змісту, один відібрали беркутівці, саме той, де про них ішлося.

Одного вечора ми її сфотографували (Її багато хто фотографував), а от підійти поговорити якось не випадало. А тут 25 лютого, біжучи з інституту, я побачила її з незмінним плакатом посеред юрми, що стікалася подивитися на барикади чи покласти квіти. Це вже була інша публіка. І я кинулася до неї як до рідної людини, я говорила якісь тривіальні слова про те, якою важливою вона була на Майдані, і як я нею пишаюся, і ще щось таке, на що ми зазвичай неспроможні. І, мабуть, важливо було не те, що я говорила, а як я це говорила. Вона засвітилася. Подарувала мені листівку, як талісман, на згадку. Виявляється, у неї в сумочці завжди були листівки, і вона роздавала їх своїм випадковим співрозмовникам під час Майдану. До нас почали підходити люди, хтось протягував їй цукерки, шоколадки. Людям хотілося зробити хоч щось приємне для неї. А потім прийшла Катя Демчук і ми радісно почали махати журналістам, які з камерою тинялися по Майдану в пошуках сюжету, що от вона - їх героїня. І для журналістів Віля Гаврилівна виявилася справжньою удачею. Вона пам'ятала десятки епізодів протистояння, вона цікаво й жваво розповідала про них. І як вона брала участь в лежачому протесті, і як не віддавала беркутівцям плакат, і як готувати коктейлі Молотова.

Дуже смішний епізод був з 11 грудня, коли їй подзвонила донька і запитала, де вона. Віля Гаврилівна сказала, що, звичайно, дома, бо надворі холодно й сніг, і зовсім не хочеться виходити. А за годину донька кричала в трубку: "Мамо, я бачила в інтернеті і тебе, і твій плакат". У березні їй виповнилося 73. І Віля Гаврилівна пожартувала: "Ну що таке 73. Дрібниці. А от через десять років, коли ми прийдемо на Майдан згадати про те, що було, ви принесіть в подарунок мені мої фотографії, які ви робили. Бо 83 - це вже серйозно".

Я постійно виловлювала під час Майдану з натовпу таких, як Віля Гаврилівна, тих, чий вік значно перевищував середній вік найактивнішої частини Майдану. В потертих шубках з минулого (така була й моєї покійниці бабусі), вбрані просто чи навіть з претензіями на елегантність, вони становили невід'ємну частину Майдану. Вони напевно не читають фб, а дивляться телевізор. Однак їх не ввели в оману брехні. Вони знали, де мусять бути.
Tags: політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments