Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

і знову в мене питають, а я відповідаю

1.Напишіть кілька речень про себе, будь ласка. Розкажіть, як ви зацікавились гендерною тематикою?

я займаюся гендерною проблематикою з кінця 90-их. прийшла до неї в силу загостреного почуття справедливості і по ходу справи дізналася, що мої погляди називаються феміністськими. моя основна сфера наукових інтересів -- гендерна лінгвістика, тобто те, в який спосіб мова фіксує і відтворює наші культурно специфічні уявлення про чоловіче і жіноче.

2. Які очікування маєте від цьогорічних президентських виборів, чи можуть вплинути вони на проблему гендерної рівності в Україні?

щодо очікувань -- вони в мене традиційно низькі. при всьому розмаїтті кандидатів жоден з них не говорить про права жінок як варту уваги проблему.

3. Серед кандидатів в президенти на цьогорічних виборах три жінки, чи може це позначитись на зміні гендерної рівності в Україні? Як ставитесь конкретно до кожної з жінок-кандидаток?

наявність кандидаток на посаду президента -- це гарний знак саме по собі, бо достаньо людей в країні вже не зважають на стать кандидатів, а дивляться на їхні здобутки і обіцянки. щодо мого особистого ставлення -- коли я ознайомлюся з їхніми програмами, тоді я зможу сказати щось конкретніше.

4. Як ставитесь до Жіночої сотні, яка діяла на Майдані? Якщо я правильно зрозуміла, ви входили до неї під час тих подій. Чи могла б Жіноча сотня створити потенційну кандидатку в Президенти України?

я в захваті від їхньої креативності і наснаги. я проводила на їх запрошення лекцію у Відкритому університеті Майдану про історію жіночого руху, але в решті їхньої роботи я участі не брала в силу особистих причин. якщо Жіноча сотня і далі продовжить працювати так само творчо і розширить свою географію і розмаїття соціальних груп, задіяних в її роботі, то, гадаю, за кілька років вона дасть Україні цілком притомних лідерок і громадських діячок національного масштабу.

5. Чи реально для жінок самим досягнути зміни ситуації гендерної несправедливості в Україні, чи сприяння, до прикладу, президента, є необхідним?

це питання штибу "рятування потопаючих справа рук самих потопаючих" :) жінки є половиною населення країни. держава має перед ними зобов"язання -- за Конституцією, за міжнародними договорами (наприклад, умовою надання купи різних коштів за програмами міжнародної допомоги є виділення певного відсотку з цих грошей саме на питання гендерної рівності, але цього не відбувається), не кажучи вже -- за власними законами, і тому повинна ці зобов"язання виконувати. інше питання, що жінки мусять цю державу взяти за барки і змусити свої зобов"язання виконувати -- включно із президентом.
для цього необхідна консолідація жіночого руху в Україні, висунення ним громадських діячок на політичні посади різних рівнів і активне лобіювання гендерної проблематики -- так, щоб будь-який політик, який ці питання ігнорує, ставав для жінок-виборців неприйнятним варіантом на голосуванні.
Tags: права жінок, фемінізм
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments