Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

Лекції-дискусії з історії й культури кримських татар / Київ

звідси

Лекції-дискусії з історії й культури кримських татар

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує Вас на серію відкритих лекцій-дискусій з історії й культури кримських татар за участі кримськотатарських учених, громадських активістів і культурних діячів, які відбуватимуться щосереди,
з 18 червня по 09 липня 2014 р., в Офісі Програми імені Фулбрайта (Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 904, М «Палац спорту»)

Початок - о 18:30.

70-ті роковини депортації кримських татар сьогодення ознакувало понад вісьмома тисячами біженців, — а це 4313 родин, — які вимушено залишили свої домівки. Прийшов окупант, що однією кулею або ж звірячим ставленням нищить непочаті твори, топче нерозквітлі мрії... Нині, коли щось і озивається в українській людині, то це аж ніяк не втрата надії, а віра, що переходить у дію: жити й обстоювати гідне людини й кожного окремого народу життя, а ті, хто прагнуть жити, мусять єднатися. І хоча сьогодні так багато справ і вір залишились у Криму, є , мабуть, якийсь ґрунт, на який можна і треба спертися. Зібрати його й окреслити — це мета серії лекцій та загалом завдання для людей доброї волі, котрим не роковано миритися із тим, що сталося, але думати про майбутнє — діяти незалежно від окупанта, не протилежно до його ідеології й вчинків, а всупереч усій його настанові, й незважаючи на його дії, зберегти тривалість національного мислення. Перемагає той, хто приносить вищу виповнену людяністю ідею, не позичену чи засвоєну, а таку, що випливає із суті народу, із його історії, культури й традицій.

Репертуар минулого століття, що його намагаються реанімувати Путін й іже з ним, вичерпав себе — Крим не стане новою Чечнею. Маємо надію, що спільними зусиллями, базованими на доглибному аналізі історії й зважених висновках з досвіду, опертям на духовність народу в усіх її шарах ми наблизимося до відзначення нової дати — кінця окупації Криму й виповнення життя півострова конкретним правним, соціальним й духовним змістом.

Розпочне серію лекція відомого історика Гульнари Абдулаєвої «Ентогенез кримських татар. Взаємовідносини Січі і Криму з XVI століття», 18 червня 2014 року.

Наступна лекція «Велика культура малого народу», що її виголосить культурний діяч Ульвіє Аблаєва, відбудеться 25 червня 2014 року.

2 липня 2014 року учений-археолог із Бахчисараю Аліє Ібрагімова сфокусує увагу на досвіді державності кримських татар у лекції «Державність Кримського ханства».

Завершить серію лекція філолога, історика Нарімана Абдульваапова «Література кримських татар. Суфізм у поезії», 9 липня 2014 року.

Інформація про серію лекцій буде поповнюватися, відтак радимо стежити за оновленнями на сторінці Програми Фулбрайта та у Facebook.

Для участі у лекціях просимо зареєструватись.

Чекаємо Вас, а також будемо вдячні за поширення інформації серед колег та друзів.

упд.
Лекция Алие Ибрагимовой "Государственность Крымского ханства" будет раскрывать его правовую систему, которая была основана на праве Шариата, регулирующего, в частности, семейные отношения, собственность и др. Это неразрывно связано с правами женщин в Крымском ханстве. Тема соотношения положения женщин в Крымском ханстве с современной гендерной доктриной также может быть предложена аудиторией для обсуждения после лекции.
Tags: анонс
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments