Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

для заспокоєення нервівзі.
від мене нині мало користі -- але я рилася в матеріалах щодо реабілітації людей після участі у воєнних діях -- була десь гарна велика стаття про контузію, ПСТР і реабілітацію військових, але я її зараз знайти не можу.
(ПТСР -- пост-травматичний стресовий розлад (чи ось ще про нього), який значно знижує якість життя і може приводити до депресій і самогубних настроїв. він часто розвивається в жінок після згвалтування, а в жінок в проституції він в 90 відсотків)

але ось що я згадала -- і після першої, і після другої світової в лікарнях Західної Європи поранених вояків вчили в"язати (для пуристів -- плести):

звідси

це медитативне заняття, яке активізує ті зони мозку, що відповідають за дрібну моторику. це допомагає відійти від травматичного досвіду. а медитація як така взагалі значно поліпшує якість життя -- і в поранених, і в здорових.
а дрібна моторика сприяє поліпшенню психічного здоров"я.

це також практикували у бомбосховищах Лондона --

бо люди, які самі не воюють, але зазнають впливу бойових дій, так само потребують реабілітації.

а. ще способи допомогти пораненим -- це спілкування з хатніми тваринами, котами і собаками. а ще з маленькими дітьми.
правда, я не думаю, що в наших лікарнях будуть раді песикам і котикам, (коники і дельфіни -- теж класно допомагають, але логістично це жах) чи батьки наважаться тягнути маленьких дітей до лікарні -- але коли поранених вивозять на вулицю подихати свіжим повітрям, там це цілком можна було б організувати.

ще один шлях -- це писати про свої відчуття і досвід. це, якщо я не помиляюся, практикують в групах допомоги воєнним ветеранам в США, які повернулися з Іраку та Афганістану.
тому організація занять з красного письменства для поранених і біженок -- теж непоганий спосіб їм допомогти.

якщо ще що згадаю -- то додам.
Tags: війна
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments