Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

 • Music:

мова як унікальний код

коли я вчилася в Штатах, влітку я поїхала на додатковий курс -- з відродження загрожених мов.
так от, там милий дядечко з японським прізвищем і обличчям з Гаваїв (на Гаваях багато людей японського походження -- їх вітром туди заносило) розповідав про те, як вони відроджують гавайську мову.
так от, вони почали з дитячого садочка -- потім добилися її викладання в школі. і в школі ж вони запровадили команду з американського футболу -- в якій всі тренування проводилися гавайською, і всі команди подавалися лише гавайською.
система команд була заснована на давньому мистецтві гавайців з читання неба і океану.
це допомагало хлопчикам в команді (так, це лише хлопчача команда) дізнатися більше про їхню рідну культуру і давало їм конкурентну перевагу -- ті слова, якими вони обмінювалися на полі між собою, були незрозумілі їхнім суто англомовним суперникам. (а це, в свою чергу, сприяло тому, аби вони отримували спортивні стипендії у престижні вузи).

а під час другої світової в американській армії для цих цілей використовували індіанців навахо -- тих, що говорять з вітром. німці думали, що це код, і ніяк не могли його розшифрувати.

я це до чого.
до цього.

росіяни, не знайомі з українською, погано її розуміють на слух, якщо взагалі розуміють.
придати кожному підрозділові по одному закарпатцю -- і нам взагалі можна не перейматися тим, що росіяни прослуховують наші частоти. бо вони взагалі ні слова не зрозуміють.
Tags: війна, мова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments