Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

і знову про мовне питання

звідси

Sophia Dniprovska

Зараз у мережі циркулює маніпулятивна теза (яку підхопили навіть цілком свідомі люди, не заглибившись у суть маніпуляції): "Нам треба врятувати Державу! Першочергове завдання -- врятувати Українську Державу, консолідувати всіх державників незалежно від того, якою мовою вони спілкуються. Треба вистояти. А решта -- вторинне". Далі йдуть історичні аналогії, заклики не допустити повторення історичних помилок, уникнути чвар, тощо.
Шановні, а з чого Ви взяли, що Путін має намір ліквідувати нашу державність як факт? Ви коли-небудь чули, щоб він анонсував включення всієї України в склад РФ? Він навіть шматочок Донбасу не хоче приймати в лоно РФ -- Криму йому вистачає, що називається, "з головою". Ніхто не буде нас позбавляти державності, бо ніхто не збирається ділитися з одуреними і окраденими українцями частиною нафтової ренти.

Мішенню Путіна є не українська державність як така, а українська ІДЕНТИЧНІСТЬ, яка заважає керівництву РФ остаточно перетворити нашу державу на слухняного сателіта і втягнути в пост-совєцькі інтеграційні проекти типу МС. Противні українці, яких не вдалося остаточно зросійщити, вічно вилазять на Майдан саме тоді, коли Україні залишається один крок, щоб влізти у якийсь ЄЕП чи МС.

І "державотворчі ініціативи" Путіна спрямовані не проти атрибутів державності, а проти української ідентичності. Федералізація максимально послабить гуманітарний вплив центральної влади на регіони, що дозволить уникнути дерусифікації лояльних до Москви областей, а друга державна дасть юридичні інструменти для витіснення української мови з усіх сфер вжитку та подальшого приниження її носіїв, які були і є платформою і кістяком всіх антиросійських рухів. Від НРУ в 90-х до Майдану в 2013-му.

Тому люди, які декларують свою вірність Українській державі і одночасно заважають вибудовувати культурні бар'єри між українським народом і народом-агресором -- є або корисними ідіотами, або зозулячими яйцями русского міра, які вилупляться і заклюють тих, хто не дозволив їх вчасно викинути з нашого гнізда.
Tags: війна, мовна політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments