Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

знову про мовне питання

звідси

Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)

ПРО ГРОМАДЯНСТВО
За вчора-позавчора з десяток різних людей прислало мені інтерв'ю Чубайса, в якому той "переносить" столицю майбутньої "нової Росії" - в Київ(((((. Пильний, бачу, народ зробився) - і слушно.
Авжеж, оце і є та міфічна "либеральная Россия", яку нам активно рекламують Шустер з Є.Кисельовим. Та, яка "в темі", що злив Путіна - питання давно вирішене, як і розпад Росії на кілька "уділів"/протекторатів, - і готує собі у вигляді України новий плацдарм. "Ты их в дверь, они в окно")c), "Здравствуй, Маша, я Дубровский" (с), чи то пак - Ходорковский)). А за ним, гляди, і "архітектор розвалу" Сурков, і вся ФСБшна рать підтягнеться, - як і в 1991-му, трохи перебудувавши ряди, схема знана.
Нема ніякої "ліберальної Росії", забудьте. Поховали її разом з Валерією Іллінішною, царство їй небесне. Порядні й притомні росіяни (хто не виїхав) зараз загнані в дзюри як миші і по телеекранах не світяться, хто сильно висовується - одержує по кумполу "от неизвестных лиц". А ті, що дуже публічно нам "зображають лібералів", - в дійсності просто огладжують корову перед зарізом.)) "Не мытьем, так катаньем", не Градами - то "ладиком-ладиком" - "тільки дайте /себе в руки взяти" (с).
Просто, для пам'яті:
- Ходорковський збирався "воевать за Кавказ" (с),
- Шендерович уже проінформував українців через УП, що "Киев русский город" (с),
- Уліцкая ще позаторік оплакувала на форумі в Празі "русский Крым" (с)...
Ліврейні імперці, ага. І це тільки "перший десант" - справжній "Київ Скоропадського-2" ще попереду)).
А ідея "России со столицей в Киеве" належить іще Каткову - він це задовго до "тамтої" рос. революції пропонував. І Дугін цю саму ідею ще наприкінці 1990-х штовхав - газетку зі статєйкою я зберегла)).
Просто, терміти - виїдають одне дерево й переселяються на друге. Тільки щось мені здається, що цим разом конфіґурація буде ой як іншою... Бо це не 100-літній - це 500-літній цикл. І є в цій історичній драмі, крім "либеральной России")), й інші гравці...
А от що наразі потрібно Україні, то це, нарешті, - Закон про громадянство. І це, далебі, не менш важливо, ніж "стіна на кордоні".


звідси
Sophia Dniprovska
Коли розвалився СРСР, всі так раділи, так раділи. Нарешті! Розвалилась зла руїна! Ага, ага, розвалилася. І що ж українці після того розвалу отримали? А дулю з маком отримали. Бо розвал був керований і заздалегідь спланований та підготовлений Системою в ЇЇ інтересах.
Якщо хтось думає, що розвал РФ сам по собі принесе нам полегшення, той глибоко помиляється. Там, як і напередодні розвалу СРСР, іде кропітка робота з підготовки плацдармів та шляхів для відступу. Нас готуються знову розвести, як кошенят.
Головним плацдармом для тарганів, які попруть сюди з-за поребрика, коли Китай почне наступати їм на п'яти, -- це комфортне мовне середовище. Тому деякі фарбовані "патріоти" з таким завзяттям оберігають мовно-культурне поле, утрамбоване Імперією за 300 років і, бризкаючи слиною, розповідають нам фантастичні історії про хароших русскіх і злого "Путлєра" і про "язикнєважен".
Система працює чьотко. Найприкріше те, що виконувати план русифікації та стерилізації українського народу їм помагають наші доморощені олігархи-мироїди. Без іхнього медійного та організаційного ресурсу впарювати українцям зручні для Кремля міфи і тренди було б ой, як важко. Їм і хочеться бути незалежними від Москви і убезпечити свої активи, і колеться. І тому вони норовлять перехитрити самих себе.
Орда на нашому хребті і на нашій крові хоче в'їхати у Європу. От тільки наше суспільство і досі це в своїй масі не усвідомило і покірно плентається туди, куди його направить кремлівський погонич.


зі.
а як в Канаді?

Eugene Lakinsky
ПРО МОВУ
У краю, де я живу, є закон про офіційну мову. Отже:
1) Будь-яка крамниця/ресторан/фірма ЗОБОВ'ЯЗАНА надавати послуги офіційною мовою. Може й іншими мовами, але якщо клієнт хоче обслуговуватися офіційною - це його ПРАВО.
2) Усі вивіски - офіційною мовою. Якщо хочеш _додати_ напис "неофіційною" - розмір літер має становини 3/4 від "офіційного" напису.
3) Спеціальна державна агенція перевіряє "мовні" скарги і виписує штрафи.
БУДЬ-ЯКА людина в цьому краю МАЄ ПРАВО отримати послуги офіційною мовою цього краю. Незалежно від її національности, походження чи володіння іншими мовами.
Tags: мовна політика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments