Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

 • Music:

до Дня української мови

Безвідповідальність у соцмережі русифікує наш інтернет-простір


Anna Bogorodichenko

Привіт. Мене звати Аня. Мені 26 років. І я... україномовна.
Я часто не можу купити фрукти на базарах, бо продавці не знають їхніх назв українською.
Я не можу читати українською глянці, статті на кшталт: як знайти хлопця за 7 днів, як схуднути до Нового року, n-способів отримати оргазм.
У школі я ніколи не говорила "привіт", тільки "прівєт", бо перше слово здавалося якимось штучним, суто книжковим, так само як "так", "що", "навіщо". Все змінилося у Києві. Ці слова стали нормою.
Так само в Києві мені вперше дали зрозуміти, що українська - це другий сорт. Особливо в магазинах одягу, де продавці-консультанти дивилися на мене зверхньо і з недовірою (вона точно може собі це дозволити?).
В моїй університецькій групі не було нікого, хто б постійно говорив українською. Викладачі час від часу порушували мої права. Особливо на магістерці.
Потім потрапила в книжкову галузь. Трохи підлікувалася. Але досі вилазки за рамки своєї сфери діяльності бувають болючі. А питання - ти ЗАВЖДИ розмовляєш українською? - дратують більше, ніж питання про заміжжя.
Кажуть, що після революції, української на вулицях Києва стало більше, не знаю, не чую. Але що її почали сприймати краще - відчуваю на собі (чи це розмір чеку зріс?).
Добре, що є письменники, книжки, Roman Matys, Святослав Літинський, "И так поймут!", Дріжджі і ще багато тих, кому не все одно. Інакше без клубу (ано)нім(н)их україномовних я б не впоралася.
З Днем української мови!
‪#‎ДеньУкраїнськоїМови‬


Таня Малярчук: Фантомний біль орхідей
"Що більше опираєшся своєму походженню, протестуєш проти нього, соромишся його, то сильнішим стає фантомний біль у точці, звідки мало б рости коріння", - Таня Малярчук, спеціально для DW.


Мистецтво не прощати
Галина Пагутяк


«Україна має запровадити свій міжнародний іспит з мови на зразок TOEFL»

У парламенті говоритимуть про мовні права українців

Tags: мовна політика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments