?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
неможуне 
Comments 
16th-Nov-2015 12:40 pm (UTC)
Давайте виходити з того, що є, а не з того, що нам хотілося б. Такі демотиватори закликають загорнутися у простирадло й повзти на цвинтар (чи бодай на захід :) ), раз у нас лінгвістична ситуація на старті не дуже сприятлива. Але, можливо, варто пропонувати не здавати територію, а таки розвивати низку україномовних спільнот у Києві, щоб і тут україномовні громадяни могли нормально соціалізуватися? Тим паче, тут же не випалена земля, у певних сферах цілком можна собі ВЖЕ мати україномовне середовище. Й бібліотеки та інші заклади культурки-шмультурки пропонують як раз незлу базу для того, щоб щось робити, а не на цвинтар повзти.
(credentials: народжена в Києві, україномовна від початку, з київським же україномовним середовищем спілкування)
16th-Nov-2015 03:27 pm (UTC)
ну, я особисто на місці людини з цієї картинки просто перейшла на українську повністю -- і ось вже 15 років спілкуюся в Києві лише українською (за межами моєї квартири).
16th-Nov-2015 03:43 pm (UTC)
І це чудово! Збільшувати таким чином кількість української - значно конструктивніше, аніж повзти на цвитар, скаржачись по дорозі на недосконалість всесвіту))))
16th-Nov-2015 04:54 pm (UTC)
Sic! Правильним питанням в наведеному тексті мало би бути "А може Ви його просто погано створюєте?".

Edited at 2015-11-16 04:55 pm (UTC)
16th-Nov-2015 07:25 pm (UTC)
хто всрався - невістка.
16th-Nov-2015 10:33 pm (UTC)
???
19th-Nov-2015 05:14 pm (UTC)
вимагати від україномовних із Заходу України створювати україномовне середовище ще й у Києві -- це якось по-хамському.
вони і так спілкуються українською -- а у відповідь отримують хамство російськомовних і претензії -- мовляв, погано середовище створюєте.
21st-Nov-2015 06:13 pm (UTC)
НМД тут є кілька пунктів

- не можна примушувати до героїзму в мовному питанні чи вимагати винятковості. Але можна її заохочувати. В тому ж сенсі не можна вимагати ніколи не брехати, але можна пропагувати життя без брехні.

- з приводу того в представників яких частин України можна, а в яких не можна вимагати створювати україномовне середовище, згадалась дискусія:
Людина належить до національної держави безпосередньо, а не через реґіон чи територіально окреслену групу.
В цьому ж дусі, на мій погляд, україномовні лише тоді зможуть отримати собі всебічне мовне середовище, коли будуть сприймати себе як єдину спільноту всієї країни, а не "взаємодіяти цілими регіонами". В цьому сенсі в україномовних з Дебальцево та Бучача однакові обов"язки по створенню мовного середовища по всій Україні.

- Тим більше попередній пункт стосується столиці країни, Києва. Столиця не належить нікому окремо і одночасно належить всім. Західні українці часто не спілкуються в Києві українською і цей феномен багато разів був предметом обговорень. НМД причною тут є те, що Київ не сприймають як свою територію, яку варто облаштовувати. Але якщо це стане правилом для кожного регіону, то навряд чи ми чогось досягнемо.

Справа не в тому, що західняки мають створювати середовище замість киян чи східняків взагалі (такий підхід і був би, можливо, хамством). Натомість всі україномовні мають робити це разом, незалежно від регіональної приналежності.


Edited at 2015-11-21 06:14 pm (UTC)
This page was loaded Oct 19th 2018, 2:54 am GMT.