?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
неможуне 
Comments 
21st-Nov-2015 06:13 pm (UTC)
НМД тут є кілька пунктів

- не можна примушувати до героїзму в мовному питанні чи вимагати винятковості. Але можна її заохочувати. В тому ж сенсі не можна вимагати ніколи не брехати, але можна пропагувати життя без брехні.

- з приводу того в представників яких частин України можна, а в яких не можна вимагати створювати україномовне середовище, згадалась дискусія:
Людина належить до національної держави безпосередньо, а не через реґіон чи територіально окреслену групу.
В цьому ж дусі, на мій погляд, україномовні лише тоді зможуть отримати собі всебічне мовне середовище, коли будуть сприймати себе як єдину спільноту всієї країни, а не "взаємодіяти цілими регіонами". В цьому сенсі в україномовних з Дебальцево та Бучача однакові обов"язки по створенню мовного середовища по всій Україні.

- Тим більше попередній пункт стосується столиці країни, Києва. Столиця не належить нікому окремо і одночасно належить всім. Західні українці часто не спілкуються в Києві українською і цей феномен багато разів був предметом обговорень. НМД причною тут є те, що Київ не сприймають як свою територію, яку варто облаштовувати. Але якщо це стане правилом для кожного регіону, то навряд чи ми чогось досягнемо.

Справа не в тому, що західняки мають створювати середовище замість киян чи східняків взагалі (такий підхід і був би, можливо, хамством). Натомість всі україномовні мають робити це разом, незалежно від регіональної приналежності.


Edited at 2015-11-21 06:14 pm (UTC)
This page was loaded Jan 23rd 2018, 2:19 am GMT.