Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

саботаж гендерних досліджень

свого часу Олександр Першай в своїй статті Колонизация наоборот: гендерная лингвистика в бывшем СССР писав про те, що пострадянска академія запозичила гендерну проблематику із Заходу поверхово, але цілквито проігнорувала їхній пристрасний трансформаційний пафос

(котрий, як не крути, в ниї присутній, бо в основі гендерних досліджень лежить феміністська ідеологія -- і будь-хто, хто каже вам протилежне, тупо не розуміє, про що говорить)

а відмовившись від аналізу влади і пригноблення, пострадянська академія звела весь гендер до старого доброго статево-рольового підходу.

саме тому левова частка текстів на гендерну тематику на пострадянському просторі зводиться, посутньо, до одного:

виховувати дівчаток дівчатками, а хлопчиків хлопчиками.
(якщо ви погуглите "гендер" і "дитячий садок", то побачите купу презентацій і текстів про те, як же ж, холєра ясна, виховувати дівчаток дівчатками! )

саме тому я більше не ходжу на гендерні конференції -- бо мене тіпає і нема вже сил сваритися, а всякі доктори наук на мене ображаються, що я їх в їхнє невігластво тикаю.

якби в мене були сили і натхнення дослідити цю гидоту -- це було б дослідження-бомба. але в мене ані натхнення, ані сил, ані часу.
тому я просто лишу це тут:

щиро сподіваюся, що нешановні И. А. Лыкова, Е. И. Касаткина, С. Н. Пеганова в наступному житті народяться бабуїнами. в покарання за профанацію науки. і за зраду феміністських ідеалів.

зі.
і цілком окреме питання, навіщо онлайн-книгарня Бабмук, де я знайшла ці мозкові висери, пропонує сотні і тисячі книжок російських видавництв і чому вони при цьому роблять націнку майже в три рази.
Tags: гендер, наука
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment