?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
саботаж гендерних досліджень 
14th-Feb-2016 02:18 pm
be_mine
свого часу Олександр Першай в своїй статті Колонизация наоборот: гендерная лингвистика в бывшем СССР писав про те, що пострадянска академія запозичила гендерну проблематику із Заходу поверхово, але цілквито проігнорувала їхній пристрасний трансформаційний пафос

(котрий, як не крути, в ниї присутній, бо в основі гендерних досліджень лежить феміністська ідеологія -- і будь-хто, хто каже вам протилежне, тупо не розуміє, про що говорить)

а відмовившись від аналізу влади і пригноблення, пострадянська академія звела весь гендер до старого доброго статево-рольового підходу.

саме тому левова частка текстів на гендерну тематику на пострадянському просторі зводиться, посутньо, до одного:

виховувати дівчаток дівчатками, а хлопчиків хлопчиками.
(якщо ви погуглите "гендер" і "дитячий садок", то побачите купу презентацій і текстів про те, як же ж, холєра ясна, виховувати дівчаток дівчатками! )

саме тому я більше не ходжу на гендерні конференції -- бо мене тіпає і нема вже сил сваритися, а всякі доктори наук на мене ображаються, що я їх в їхнє невігластво тикаю.

якби в мене були сили і натхнення дослідити цю гидоту -- це було б дослідження-бомба. але в мене ані натхнення, ані сил, ані часу.
тому я просто лишу це тут:

щиро сподіваюся, що нешановні И. А. Лыкова, Е. И. Касаткина, С. Н. Пеганова в наступному житті народяться бабуїнами. в покарання за профанацію науки. і за зраду феміністських ідеалів.

зі.
і цілком окреме питання, навіщо онлайн-книгарня Бабмук, де я знайшла ці мозкові висери, пропонує сотні і тисячі книжок російських видавництв і чому вони при цьому роблять націнку майже в три рази.
Comments 
14th-Feb-2016 01:30 pm (UTC)
Тьху
This page was loaded Apr 26th 2018, 2:12 am GMT.