?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
тримайте плечі рівно 
2nd-Jun-2016 02:19 pm
librarin
Faina Kaplan
Craig Haney - це студент Філіпа Зімбардо, того шо провів знаменитий стендфордський експеримент з тюрмою. Крег був глибоко травмований експериментом і багато років присвятив вивченню поведінки в'язнів. Він помітив, шо є категорія в'язнів, шо до них ніхто не дойобується - вобще ніхто ні охрана, ні інші даже найкровожадніші в'язні. Крег почав вивчать поведінку таких в'язнів, шо їх відрізня? В них велика статура? Ні. В них якийсь статус? Ні. А шо таке?
Це люди, шо почуваються зручно за будь-яких обставин. Вони комфортно лежать на нарах, в них тіло завжди автоматично приніма кофортну позу, як це роблять люди шо впевнені у собі і почуваються унутрішньо захищеними. В них рівна спина і розправлені плечі, коли ті ходять. "До таких вязнів можна доїбатись, якшо в тебе є велике бажання і мотивація, але це буде тобі стоїть таких страшниx емоційних затрат і ти будеш почуватись такою паскудою перед собою, шо їх предпочитають не трогать", - каже Хенлі.
Тут мав буть ще аналіз ситуації з книжки "How to Be Safe in an Unsafe World: A Guide to Inner Peace and Outer Security"
by Harold H. Bloomfield, Robert K. Cooper, де нюйоркські поліцаї намагаються пояснить, чому y одних людей постійно гопстоп на вулиці, а інших не трогають, шо цих нещасних людей об'єднує? А об'єднує їх не статус і не загальна вразливість, а сутула спина. Но цей аналіз я якось подробно розберу з конспектами, бо це дуже важлива тема.
Папа каже, шо америкоси горді (в поганому смислі солва). Довго не могла понять, шо він має на увазі, а потім поняла: вони почуваються дуже комфортно в себе на землі і мають розгорнуті плечі і недбалу ходу. Коли приїжаю на район - це перше на шо я звертаю увагу. Люди ходять згорблені і стислі ззсередени. Таких людей буде чморить чиновник, бо вони вже готові до чморіння. Такі люди не будуть відстоювать свою гідність. І це теж частина глобальної проблеми.
Ви поняли для чого я це все пишу? Хто в нас сидить і почувається комфортно на своїй землі? Хто хоче попередить людей, шо сидять коло неї, шо вона буде почуватись комфортно, шо б не случілось?
Я насправді нічого не знаю про Надю, в мене нема ніяких висновків про неї як політика. Вобще без руля.
Comments 
2nd-Jun-2016 11:49 am (UTC)
Дякую. Вже замовила книгу.
2nd-Jun-2016 02:14 pm (UTC)
схоже, дійсно дуже корисна книжка :)
This page was loaded Apr 21st 2018, 9:43 am GMT.