?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
щоб не загубилося 
27th-Jun-2016 06:57 pm
warrior
мене попросили відповісти на кілька питань про мої погляди на фемінізм. питання курсивом.

"Хто такі феміністки, і чому вони снідають чоловіками?"
Я помітила, що слово фемінізм в суспільстві викликає широкий спектр емоцій. Одні зображають страх і відразу, інші впадають в хейт спіч, треті поблажливо та іронічно посміхаються. Відвертого нудьгування при цій темі не помічено, всі про фемінізм мають якусь думку. Проте ніхто толком не зміг пояснити, чого домагаються феміністки в суспільстві.
Я вирішила поцікавитись у самих феміністок - наскільки страшний фемінізм, яким шляхом передається, і чого вони врешті хочуть.


1.Що таке фемінізм в кількох реченнях?


Це ідеологія, теорія і практика боротьби за рівність прав жінок і чоловіків, засновані на досвіді самих жінок. Це протистояння найпершому і напоширенішому гнобленню певної – найбільшої – меншини в історії людства, з якого ростуть ноги у всіх інших форм гноблення. Це парадигма знання, котра розробляє інструменти для аналізу патріархату і методи протистояння йому.

2. Кому і чому потрібен фемінізм?
В першу і найголовнішу чергу, він потрібен жінкам. Для подолання стокгольмського синдрому, для відмови від конкурування з іншими жінками за увагу чоловіків, для прийняття сестринства і підтримки між жінками. Для звільнення своєї свідомості з лабетів патріархату, для остаточного позбавлення від гендерних окулярів (тобто гендернованої решітки сприйняття, котру нам з дитинства накидають культура і мова), через які ми бачимо все чоловіче блакитним, а все жіноче рожевим.

3. Як Ви стали феміністкою? Хто в цьому винен?
З дитинства я мала загострене почуття справедливості і бачила, що до дівчат ставилися всі – і дорослі, і хлопчики, і інші дівчата – інакше, ніж до хлопців. Вимагали більше, дозволяли менше. Власне, я думала, що я усвідомила свої феміністські погляди десь в середині 90-их, але потім натрапила на свій шкільний щоденник за 10 клас і знайшла там оцю картинку:

І згадала, що погляди мої були феміністськими задовго до того.
Я намагалася знайти і прочитати з цього питання все, що тільки могла знайти – а знайти могла мало. А потім з’явився інтернет, і понеслося. Я створила феміністську спільноту спочатку у фідо (десь наприкінці 90-их), потім у Живому журналі – десь у 2004 році, потім у Фейсбуці. І кожен етап мого життя супроводжується розумінням того, що мої феміністські погляди стають все радикальнішими.

4. Як сприймають ваші близькі, друзі ваш фемінізм? Чи це у вас сімейне?
Філософськи. Мій чоловік поділяє мої погляди і на словах, і на ділі. Мама спочатку нервувала, а тепер погоджується. Зрештою, коли люди розуміють, що фемінізм – це здоровий ґлузд, вони зі мною погоджуються. Тому з часом я навертаю у віру, що жінки є люди, всіх, з ким доводиться спілкуватися. А таких, які б відверто не приймали фемінізм, в моєму оточенні нема – вони там не затримуються.

5. Чи не хотіли б ви повернутися з фемінізму?
Це пропозиція на кшталт питання з Матриці – яку таблетку ти обереш, ту, яка дає страшне знання правди – чи ту, яка дає приємне забуття. Коли день у день читаєш про вбитих, понівечених, зґвалтованих жінок, часом дійсно хочеться про це все забути, заплющити очі – і як у дитинстві, більше не бачити всіх цих мук і страждань. Але навіть якщо я їх не бачитиму – вони від цього не припиняться. Тому я про них говорю – постійно, кожного дня, всюди, де можу --- щоб хоч щось змінилося.

6. Як далі розвиватиметься пандемія фемінізму в Україні?
Дай боже нашому теляті вовка з’їсти. Кілька поодиноких ініціатив не роблять це пандемією. Пандемія – це коли феміністські гуртки в кожному навчальному закладі, феміністські заходи кожного тижня, а книжок на цю тему видані не нещасні калічні 8 штучок на всю Україну, а сотні і тисячі. Плюс треба розуміти, що жіночий рух в Україні з’явився не вчора – ми маємо тривалу і гідну гордості феміністську історію, не коротшу, ніж в країнах Західної Європи – і те, що ми про неї не знаємо, це наш сором. І нестача координації і солідарності між тими сотнями жіночих організацій, які працюють в Україні, внаслідок чого вони не мають важелів впливу на політику і прийняття державних рішень – ще один привід для сорому. Сподіваюся, що більше жінок – і молодих, і старших, об’єднуватимуться в групи взаємодопомоги і говоритимуть про свої проблеми і про свої права, і з часом український феміністський рух займе на українській політичній сцені місце, варте його.

7.Чому ви ненавидите чоловіків, та в яку пору року найбільше?
Як мізантропка, я ненавиджу взагалі всіх, нікого не дискримінуючи. А от чоловіків в масі своїй, по-хорошому, значно простіше ненавидіти, ніж ставитись до них якось інакше – бо як ще сприймати тих, хто становить для тебе постійну неуникну непередбачувану загрозу? Бо чоловіки щодня ґвалтують, калічать, вбивають дівчат і жінок – і інших чоловіків. Бо чоловіки вважають, що мають право на секс – незалежно від бажань тієї / того, з ким вони цим сексом хочуть займатися, і тому вимагають легалізації проституції – щоб ґвалтувати людей безкарно. Вони чекають від жінок обслуговування вдома і в робочому колективі. Вони п’яними гасають по вулицях на своїх авто, загрожуючи здоров’ю і життю всіх людей на тих вулицях. Вони обсцикають паркани і під’їзди, палять на зупинках громадського транспорту, харкають собі та іншим під ноги. При чому я не сумніваюся, що повно чесних і порядних чоловіків, але часто вони з міркувань конформізму не відрізняються від решти – і так само, як і решта, розповідають жінконенависницькі жарти і повторюють, що сука не захоче, кобель не скоче. Чоловіки мають від патріархату чимало плюшок, і дуже мало хто з чоловіків не лише усвідомлює їх наявність, а й готові послідовно відмовлятися від них. Причин ненавидіти чоловіків повно – і саме тому існування в моєму житті чоловіків, які жодного разу не дали підстав для такого ставлення, які послідовно поводяться як порядні дорослі притомні люди, мене тішить. Це означає, що вони це можуть. Цих чоловіків я люблю.

Comments 
(Deleted comment)
30th-Jun-2016 12:20 pm (UTC)
дякую.
This page was loaded Apr 21st 2018, 9:48 am GMT.