Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

Червоний диявол

Originally posted by tin_tina at Червоний диявол
І, перш ніж я заберуся у відпусткуврешті зібраний в один файл, відформатований і готовий до завантаженьНагадаю, що, окрім повісті М.Старицького "з київського міського життя" (перекладеної українською мовою) там ще міститься
- стаття Антоновича "Київські війти Ходики" (теж перекладена), з якої автор (чи автори, бо там ще Людмила Старицька-Черняхівська) в основному черпали історичний матеріал
- і моя власна післямова, в якій я намагалася показати, що ця повість далеко історичніша, аніж це звичайно вважається. Ну й бодай схематичний опис, що ж там, у тому Києві, відбувалося насправді.

Історичність (повісті) насправді дещо умовна: як справедливо зауважила Ірина Даневська, описаний побут характерний швидше для аристократичної, ніж міщанської, хоча й дуже заможної родини: маються на увазі Галині діаманти, воскова свічка в будній день, натомість зелені кахлі характерні швидше для другої половини 17-го століття, ніж для кінця 16-го.

Я ж, зі свого боку, хіба зауважу, що в описаний час (це 80-і, максимум сам початок 90-х років 16 ст.) Яцько Балика або ще не був мером (війтом) Києва, або щойно ним став, тому пасажі про "старого звичного війта" дещо анахронічні.
Хай там як, цього разу я попрошу про поширення. автори або дуже давно померли, або ж зовсім не проти :-)

А я обдумую плани відпочинку.
Оригінал цього запису знаходиться на платформі http://tin-tina.dreamwidth.org/386706.html
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments