?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
Червоний диявол 
22nd-Jul-2016 04:10 pm
ass
Originally posted by tin_tina at Червоний диявол
І, перш ніж я заберуся у відпусткуврешті зібраний в один файл, відформатований і готовий до завантаженьНагадаю, що, окрім повісті М.Старицького "з київського міського життя" (перекладеної українською мовою) там ще міститься
- стаття Антоновича "Київські війти Ходики" (теж перекладена), з якої автор (чи автори, бо там ще Людмила Старицька-Черняхівська) в основному черпали історичний матеріал
- і моя власна післямова, в якій я намагалася показати, що ця повість далеко історичніша, аніж це звичайно вважається. Ну й бодай схематичний опис, що ж там, у тому Києві, відбувалося насправді.

Історичність (повісті) насправді дещо умовна: як справедливо зауважила Ірина Даневська, описаний побут характерний швидше для аристократичної, ніж міщанської, хоча й дуже заможної родини: маються на увазі Галині діаманти, воскова свічка в будній день, натомість зелені кахлі характерні швидше для другої половини 17-го століття, ніж для кінця 16-го.

Я ж, зі свого боку, хіба зауважу, що в описаний час (це 80-і, максимум сам початок 90-х років 16 ст.) Яцько Балика або ще не був мером (війтом) Києва, або щойно ним став, тому пасажі про "старого звичного війта" дещо анахронічні.
Хай там як, цього разу я попрошу про поширення. автори або дуже давно померли, або ж зовсім не проти :-)

А я обдумую плани відпочинку.
Оригінал цього запису знаходиться на платформі http://tin-tina.dreamwidth.org/386706.html
This page was loaded Apr 26th 2018, 12:18 am GMT.