?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
слушні думки 
5th-Oct-2016 07:36 pm
ass
Лариса Вакульницька:

Аксіоматично, що Росія привласнила українську історію і подекуди українську культуру. Про це знає переважна більшість українців (і зовсім не усвідомлюють росіяни).
Але мені ніколи не було зрозуміло "чому" - чи є в цьому раціональність, чи тільки психологія. А вичитуючи розділ про Середню Азію в "Трубадурах імперії" Томпсон, в якій вона відшукала безліч проявів механізму "завоювання географії" в творах від Гумильова до Солженіцина стало так ясно: привласнення української історії і культури - це завоювання географії!
Недостатньо завоювати зброєю чужу країну, її ще треба завоювати на символічному рівні, переконати місцеве населення і світ, що цей край, країна завжди була "наша". (Крим-всєгда-бьіл-русскім взагалі може служити хрестоматійним прикладом такого завоювання на символічному рівні).
Питання про Одесу було тестовим і результати загалом класні.
Але те, що деякі досі визначають вік Одеси в 200 років - це і є прояв цього завоювання Росією наших мізків.
З цього привласнення географії - перейменування міст (дяка Артему Хазанову, який звернув увагу на тотожність перейменування Одеси і Проскурова з Хаджибея і Плоскирова), звідси і заснування міст, що вже давно існували; звідси і "Киев - мать городов русских" сирєчь российских; звідси і вивезення, перебудова або знищення всіх пам"яток, які засвідчують не-російську історію.
І виклад історії, на який поклали всі сили видатні російські історики починаючи від Карамзіна - в такому вигляді, наче до приходу на будь-яку завойовану територію Росії тут не було Історії або вона була така нецікава і дрібна, що цілі століття просто зникають з пам"яті, як от середньовіччя, історія ВКЛ чи Речі Посполитої. (а можна взяти будь-яку країну, що попала під Рашу - і цю схему можна буде виявити).
Звідси ж всі фільми, романи і вірші, дія яких розгортається на території України, але наче в декораціях і героями яких є тільки росіяни, а якщо і виникають місцеві - то образи їх зводяться або до слуг хороших росіян, або до розбійників, катів і негідників.
Там, де неможливо знищити чужу історію - там вона всіляко принижується, місцеві герої, культура і обставини представляють нікчемними і такими, які діяли на шкоду місцевому ж народу.
Ця схема необхідна щоб утвердити владу Москви на чужій етнічній території, переконати що тільки росіяни мають право визначати долю цієї землі, а не її хазяї, що росіяни принесли сюди кращий устрій і порядок, що місцеві народи не здатні на власну державність. Звідси і міфи про "добровільне входження" і міфи, що Російська імперія захищалась (!) від "войовничих племен Кавказу".
До речі, в самій Російській Федерації повно таких ареалів чужих історій і народів, історія яких стерта і які були привласнені російською імперією.
Це імперіалізм в чистому вигляді. І я так і не розумію до кінця, що це: раціо чи психологічні особливості культури, що сформувалась хижацькою, номадистською державою. І як сформувалась так і досі не модернізувалась до сучасності 21 століття.
Мабуть, і те і інше.
Comments 
6th-Oct-2016 08:22 am (UTC)
творчість цієї інтернетної дєвочки нагадує мені звуковий модуль іграшкового медведа моєї малої: там одна пісенька гнусавим голосом, і хз, як її зупинити.
6th-Oct-2016 08:23 am (UTC)
це моя давня взаємна френдиня, і я буду вам вдячна, якщо ви не казатимете мені, яка вона вам нудна.
6th-Oct-2016 08:26 am (UTC)
ваші стосунки - не моє собаче діло, звісно.

але оці багаторічні та щоденні проклямяції "москалікругомпоганімоскаліааамоскалівсепокралимоскалі" описані злиднем-москалем Прутковим у відомій фразі "если у тебя есть фонтан - заткни его".
This page was loaded Apr 21st 2018, 7:26 am GMT.