Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

до завтрашнього свята

Де місце жінок в українській політиці пам’яті?Nastya Melnychenko

Завтра - 14 жовтня, День захисника Вітчизни.
Хто у нас захищає Вітчизну? Захищають мужні чоловіки на кордонах країни. Захищають відважні жінки на кордонах країни.
Ще раз:
Захищають відважні жінки.
Ще раз:
відважні жінки.
Ще раз:
ЖІНКИ
Жінки, разом із чоловіками, захищають нашу країну від ворога. Чи чоловіки разом з жінками, якщо статистично. Але у будь-якому разі, жінки там є. І жінок там достатньо.
Тож коли у вашому робочому колективі хочуть робити привітання чоловікам, як на 23 лютого, то пам'ятайте про всіх тих відважних жінок, які воюють на кордонах країни з ворогом. Які гинуть і втрачають рідних людей.
Чоловік, який повертається з війни, дуже гарно вписується в гендерні стереотипи захисників. Це підкріплює поняття мужності, вкорінене в суспільстві. Жінка, яка повертається з війни... чує звинувачення, що "кинула дітей", чує про свою роль "берегині" і повне нерозуміння. У ситуаціях, коли жінка служила, а її партнер - ні, дуже часто чоловік переживає сильну ломку і насмішки оточення, і йому легше піти від жінки, ніж лишатися поруч. Тут шкода обох, але як воно, жінці, що вернулася з АТО, лишитися без партнера? Жінки-військовослужбовці - дуже специфічна категорія, яку ще й дуже рідко коли помічають на 14 жовтня.
Тому я закликаю вас завтра, вітаючи наших захисників, написати "і захисниць" або використати фото з жінкою-військовослужбовицею. Закликаю у привітаннях не обмежуватися лиш чоловіками. Бо жінок у лавах армії багато. І було б ще більше, аби були всі можливості для вступу туди.
Tags: війна, права жінок
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments