?
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
збір підписів до нардепів щодо ратифікації Стабмульської конвенції 
18th-Nov-2016 02:02 pm
warrior
ця конвенція розписує обов"язки держави із боротьби проти насильства щодо жінок, із надання допомоги жертвам насильства, із покарання (перевиховання) гвалтівників.

Центр інформації про права людини збирає підписи. текст звернення під катом


Звернення

з приводу відкладання ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції)

Панове народні депутати!

Учора під час засідання Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству" з вилученням слів "ґендер" та "сексуальна орієнтація". Це зазіхання не на "окремі слова" - це порушення прав людини.

Звертаємо вашу увагу на те, що ці терміни не є чимось новими для українського законодавства.

Так, термін "ґендер" затверджений ще 11 років тому в Законі України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".

А терміни "сексуальна орієнтація" та "ґендерна ідентичність" ще рік тому з’явилися в українському законодавстві в Законі України "Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу".

Україна підписала низку конвенцій, декларацій і відповідно до них взяла на себе зобов‘язання щодо забезпечення ґендерної рівності, реалізувала поспіль чотири державні програми, спрямовані на реалізацію ґендерної політики.

Ми вважаємо, що неприпустимо вилучати ці терміни із законопроекту "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (навіть задля компромісів), оскільки вони пояснюють важливі причини виникнення ґендерно-обумовленого насильства - в усьому цивілізованому світі цей термін уже став правовим. Більш того - у науковому та освітньому просторі України ґендерні студії "легітимізовані" вже понад 20 років.

Учора також не відбулася довгоочікувана ратифікація Стамбульської конвенції, до якої прикута увага не тільки міжнародних партнерів держави України, а в першу чергу - жінок України, громадянок України, жінок-біженок та шукачок притулку, жінок без ідентифікуючих документів, чиї права держава Україна зобов’язалась дотримувати.

Статистика звернень з приводу ґендерно-обумовленого насильства (зокрема, домашнього насильства) шокує. Ці цифри ви чули у стінах парламенту.

"Зі 100% жінок, які потрапляють до лікарні швидкої медичної допомоги, 50% – це побиті вагітні жінки. Усі вони народжують хворих дітей… 95% шлюбів розривають через домашнє насильство". Народний депутат Ірина Луценко.

"Щорічно 100–150 тисяч осіб зазнають домашнього насильства". Наталя Федорович, Заступник міністра соціальної політики.

Також за нашими даними, зібраними в межах кампанії "Війна, яка не відпускає" про насильство у сім’ях учасників АТО, тільки упродовж першого півріччя 2016 року на Національну "гарячу лінію" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яку супроводжує "Ла Страда-Україна", надійшло 16 685 дзвінків. Левова частка, а це 93,1%, стосується питань попередження домашнього насильства.

Не зрозумілою є також позиція щодо залучення Ради церков до розробки законопроекту, та погодження його "з нормами християнської моралі". Бо, по-перше, за Конституцією церква в Україні відділена від держави, а, по-друге, жодна релігія світу не заохочує насильство над жінками і дітьми.

Ми закликаємо не зволікати із ратифікацією Стамбульської конвенції та не шукати безпідставних компромісів для законопроектів, коли йдеться про захист прав більшої частини України – а саме жінок. Ми закликаємо дослухатись до голосу експертного середовища та громадськості, і дати шанс українцям жити без насильства у європейській країні, де забезпечені рівні права і можливості усіх громадян.

підпишіться тут
Comments 
18th-Nov-2016 08:25 pm (UTC)
Вроде да, но не уверена с тех. точки зрения что получилось
This page was loaded Jun 10th 2023, 2:45 pm GMT.