?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
до вчорашнього фіаско 
18th-Nov-2016 02:09 pm
be_mine
а.
Гендеру боятись - в Європу не ходити

б.
Larysa Kobelyanska

ТРИКУТНИК РІВНОСТІ
Це тільки у Біблії Світ творився кілька днів, а у реальному житті на творення навіть невеликої позитивної зміни часом потрібні довгі роки…А на руйнування? …
Однієї години 17 хвилин вистачило сьогодні Верховній Раді на руйнування напрацювань десятків експертів і спеціалістів. Та головне – очікувань десятків, сотень тисяч і, навіть, мільйонів людей. Бо нератифікація Стамбульської конвенції – це незахищені жінки, діти і.. чоловіки…Так, так.. Хоча і говорили переважно про дітей і жінок, та прямо, чи опосередковано її положення і ті зміни, які мали відбутись у законодавстві, дотичні до всіх. Та натомість у Верховній Раді сталось… примірювання таких собі українського штибу «скрєп»…
День склався так, що ні почути, ні побачити «наживо» засідання мені не вдалося. Та може це і добре, бо читання стенограми не відволікало на спостереження, а свідомість блокувала емоційність… Шкода лише, що вже всі красномовні висловлювання розібрані на цитати, розставлені крапки у потрібних «і»...
Але це той випадок, коли повторитися – не гріх, гріх – промовчати…
То ж ближче до «першоджерел»:
Щоразу призиваючи ім‘я Бога до зали, депутати лякали український люд вбивством Української церкви, української духовності, української ідентичності, українських традицій, нав'язуванням чужинські цінності (аж ніби не вони цілком реальними неукраїнського походження грішми, авто та годинниками понабивали свої далеко не аскетичних розмірів «келії»).
Дискусія з питання «питання ґендеру» по рівню обізнаності, загальної освіченості і ерудованості явно не витягувала вище, ніж на початковий клас ЦПШ (враховуючи можливу необізнаність, розшифрую: церковно-приходська школа). Найпобожніші найрадикальніші члени (так, ніби ніколи не торгували собою як ті повії) тільки за участі духовенства готові говорити про етичні норми (ото ж бо цікаво, у чому такому «етичному» вони тому духовенству сповідуються по неділях, як то належить істинним?…) І чи посмієте тепер глузувати над чиїмось «скрєпами»? Чим ви кращі? Чи інші?
А хто ще почав рахуватись з «позицією церков»? – Правильно: професійні комсомольці! То не біда, що запізно народились і не встигли зайняти гідні комсомольські пости,- та це не завадило їм очолювати такі собі Нацради молодіжних організацій, аби згодом евакуюватися з «Нових генерацій» до регіонів.
До честі наших депутаток – вони, дійсно, намагалися вирвати у цих «захисників моралі» право людини на захист від насильства. Та їх було замало (тепер зрозуміліше стає, навіщо потрібне паритетне представництво?)
Пошуки компромісу у цьому публічному розп‘ятті «ґендеру» було дійсно «відхрещуванням». І болісно нагадувало пошук компромісу майже 12 років тому у тій же залі… Тоді здали квоти… Але поняття «ґендер» внесли у Закон і вперше – у законодавство. І серед ночі пані Віра Агєєва доводила комусь з приймальної «самого» Голови, що писати це слово потрібно саме через «ґ», а вони потерпали і від самого «ґендеру», і від його «ґ»….
Хто думав тоді, що за 12 років з тієї ж трибуни будуть божитись, що «вороже слово» вилучать вже з наступного закону ….
Враження від виступів декотрих з депутатів таке, що вони були ну не менше , ніж під «навіюванням»… Бо як ще пояснити, що парламент країни, яка кров‘ю виборює своє право бути європейською країною, готовий сьогодні знову загнати своїх жінок у славнозвісний трикутник: дім – діти – церква? Та й апеляція до української духовної «обраності» на такій тонкій межі…Ой, панове, побійтесь Бога: на подібних ідеях і не такі обломилися….
Так кажете, що будете «пильно стежити», аби там всякий «ґендер» не був представлений у Парламенті??…
Так от, любі наші, знайте: це ми тепер стежитимемо, аби ви не були представлені ні у якому наступному Парламенті…


Елла Ламах

Я не знаю як передати словами події у ВР, сьогоднішнє невіглавство, темність та дикість, шарканьє перед патріархальним темним та самозахист чоловіків, які самі не здатні на щось вартісне. Як можна пояснити публічну дискримінацію, насильство у ЗМІ, у публічному житті та в родині ? А депутати пояснили - виявляється, що насильство це частина православних цінностей. Мені соромно, мені соромно за наші громадські організації, мені соромно за нашу Верховну Раду. Мені соромно за Міжфракційне об"єднання депутаток, які вирішили піти на поступки і приберуть гендер та інші принципові речі. Але більше всього соромно за депутатів, які такі набожні, що аж страшно. Мені соромно за донорів, які отримують кошти на роботу з парламентом і заявляють, що саме завдяки їхній роботі все робиться.
Ось вам результат. Завалили ратифікацію Стамбульської конвенції. Завалили у першому читанні законопроект з протидії насильству (правильну назву можна взяти на сайті ВР) . Чому я пишу завалили: бо послухавши виступи депутатів, думаєш "а де я живу ?". Законопроект вирішили доопрацювати і повикидають всі потрібні речі. Виходить, що знову буде порожній закон, як закон "З протидії насильству в сім"ї".
Треба терміново об"єднуватися в одну команду і починати знову довбати цих недодовбаних депутатів. Не всіх зрозуміло.
Comments 
29th-Nov-2016 07:21 pm (UTC)
Нажаль, у нас усе ще благодатний грунт для "скрєп", російський культурний простір ще не відпустив у цьому плані, й продовжує насаджувати нео-консерватизм крізь інтернет, журнали та серіали. Навіть патріоти не помічають, як чіпляють звідти сексизм. Наприклад, власні "ведично-православні курси жіночності" засновують, не усвідомлюючи, що це не просто модна штука, а російський тренд, який підтримується там державою й має конкретні соціальні цілі. Хай це все в нас під соусом вишиванок з віночками замість кокошників, та книгами американських консерваторок 50-х років замість сучасної російської Валяєвої, але це нічого не міняє.

Як подумаєш - якби не Майдан, зараз би в нас усі прояви шовінізму ще й заохочувалися проросійською політикою. Той грунт би лише підкріплювався.
Та й зараз деякі вітчизняні шовіністи, як от Мосійчук, використовують як аргумент європейський релігійний консерватизм замість російського, тягнуться бути "як Польща", або "як Італія", де скрєпи католицькі теж не дають дискримінації відмирати.
29th-Nov-2016 08:35 pm (UTC)
насправді в них цей сексизм свій власний. і нео-консерватизм також.
29th-Nov-2016 08:56 pm (UTC)
Але ж він не з пустоти взявся.
29th-Nov-2016 09:01 pm (UTC)
звичайно. але не і з рускава міра теж.
контроль над жінками -- ось мета і мрія всіх недемократичних режимів.
This page was loaded Jul 21st 2018, 3:32 am GMT.