?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
трішки історії для контексту 
23rd-Nov-2016 05:42 pm
ass
Dmitro Vovnyanko

Пам"ятаючи про Голодомор давайте не забувати того, чому він стався.
Того що таварішчі бальшевікі вирішили замінити панське землевласництво (знесене революцією) і дрібне селянське приватне землевласництво (худо-гірко закріплене НЕПом) одним єдиним монополістом-землевласником - державою. А чому вони зважилися на це?
А тому що єдина сила яка в Україні цьому опиралася - рух отаманів-повстанців фактично був придушений у 1928 році. А чому так сталося?
А тому що загони повстанців - гарне посилення для дії частин регулярної армії, але сам на сам перемогти ворожу регулярну армію з мобілізаційною стистемою, зв"язком і тілом (без потужної допомоги зовні) - не здатні. А регулярна українська армія - Дієва армія УНР у 1919 році зазнала низки поразок, була викошена тифом, і врешті решт восени 20-го була інтернована поляками і припинили своє існування. А чому сталося так?
А тому що гарні хлопці, соціалісти і демократи Винниченко, Шаповал і Петлюра отримавши впоряджені міністерства, майже сформовані військові частини (лишалося тільки мобілізацію провести) і кошти від продажу німцям врожаю 1918 року, примудрилися залишити армію без повноцінного командування, без поповнення та без адекватного харчового та медичного забезпечення. Генерал Єрошевич - був зарештований. Полковник Болбочан - заарештований і розстріляний, зібрані раніше кадри професійних офіцерів - розігнані, бо вони-гади бачте соціалізм не визнавали і українською мовою не говорили, хоча й хотіли битися за Україну. Корпус Січових стрільців керований фендрихом Коновальцем, та обер-лейтенантами Мельником і Сушко Київ здали взагалі без бою. Тощо й тощо.
А чому так сталося? А тому що водночас з підготовокою червоних до наступу на Україну, в самій Україні гарні хлопці, соціалісти і демократи Винниченко, Шаповал і Петлюра знесли владу гетьмана Скоропадського, який власне і розбудував впоряджені міністерства, свормував кадри військових частин, та створив державний бюджет України, і створили тим хаос в керуванні армією і економікою країни.
А чому ж знесли гетьмана Скоропадського? Так той! Він же не провів люстрацію царських чиновників. Він же зволікав з реформами (ніні ми знаємо що не зволікав, а просто дуже ретельно їх готував), він же брав на службу "колишніх" професіоналів, замість щирих та криштально-ідейних дилетантів, у нього ж серед вищіх чиновників знайшлося кілька українофобів (самим же гетьманом і усунутих, але хто на це звернув увагу?), він же укладав угоди з отаманом Красновим, він же не вселив в людей віру в себе... Він же, нарешті, свій родовий маєток не продав.
А гарні хлопці Винниченко, Шаповал і Петлюра закликали ж до таких гарних речей! До демократії! До соціальних благ! До, аби панську землю всім і порівну! До, аби відсунути від влади всіх колишніх... Вони ж нічого не казали, ані про більшовицьку окупацію, ані про Голодомор...
Згадали? А тепер можете піти і покричати що влада - погана, що люстрація - неправильна, що в уряді - зрадники, і що всіх - геть і хай живе нова революція.
Історія - дуже гонорлива дівчина, тим хто про неї забуває вона мститься поверненням.
This page was loaded Jul 21st 2018, 11:15 pm GMT.