?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
ЧОМУ РУЗЬКІ НЕНАВИДЯТЬ УКРАЇНЦІВ? 
29th-Nov-2016 02:36 pm
ass
Originally posted by grzegorz_b at ЧОМУ РУЗЬКІ НЕНАВИДЯТЬ УКРАЇНЦІВ?
Фото із села Удачне на Донеччині. Виселення репресованої української родини. На порозі вже новий "хазяїн" з Росії. Власника будинку відправили на Соловки де він загинув.

Репресована сім’я біля свого будинку в с.Удачне Донецької області. 1930-ті рр. Фото Марка Желізняка з Центрального державного кінофотофоноархіву України.
http://photospilka.com/poleznoe/fotoamator-iz-sela-udachne-na-donechchini-zafiksuvav-na-kameru-kolektivizaciyu-rozkurkulennya-vidbirannya-hliba-viselennya-do-sibiru-y-golodomor-1932-1933-rokiv.html

* * *

Підсвідома ненависть до українців.

Маленька історія з луганського села.
Є відомий вислів Винниченка, що «там, де починається українське питання, зникає російський демократ».
Ніхто ніколи не задавався питанням, а чому так?
Цікавий висновок з цього приводу я зробив після однієї розмови з хлопцем за освітою істориком, що слідував з АТО на побивку до Києва до дружини і маленькій дитині ...
Він мені розповів цікаву історію з одного села в Луганській області.
Він ходив купувати молоко в однієї дуже старої жінки, якій було далеко за 80 років.
Він ходив саме до неї спеціально, тому що вона з люттю ставилася до нашим військовим, але гроші все ж для неї були не зайвими, тому вона продавала молоко тим, кого насправді щиро ненавиділа.
Сама ця бабка родом з Росії.
Привезли її ще зовсім маленькою дитиною в село батьки, яких туди цілеспрямовано переселила радянська влада.
Переселяли в село, де під час Голодомору загинуло від голоду понад 90 відсотків селян.
Селили росіян саме в ті будинки, де жили і вмирали від голоду українські селяни цілими сім'ями.
І ця стара жінка люто ненавиділа все українське, бо розуміла, що колись її батькам, віддали те, що належало українцям.
Зробили, як мародери.
Присвоїли цінності у вбитих ними ж.
Тому у цій старої жінки виникла така підсвідома ненависть до тих, хто може вважатися нащадками загиблих українських селян?
Ця ненависть заснована на страху викриття зробленого колись злочину.

Теж саме ми спостерігаємо на рівні підсвідомості у переважної більшості росіян.
Вони розуміють, що їхніми прапрадідами колись була вкрадена історія в українців, назва народу - все, що є основою нації.
А тому така ненависть до всього українського, неприйняття українських традицій, мови, культурної спадщини.
Адже якщо визнати, що все це вкрадено, тоді стане ясно, більшість з того, що росіяни оголошують «споконвічно російським», їм не належить.
Вони вкрали це з надзвичайним підступністю і жорстокістю у тих чи інших народів.
Це ненависть лиходіїв, які бояться, що колись прийдуть і назвуть злочин - злочином, а вкрадене - вкраденим.
Недарма так часто можна почути від цілком інтелігентних російських емоційна думка, що питання взагалі не в Україні і не в українцях, яких вони ніколи на підсвідомому рівні не визнавали окремою нацією.

Питання зараз у самій росії.
Визнавши Україну та українців, доведеться визнавати, що саме вони є нащадками тих, хто жив у Київській Русі - України.
А тоді вся концепція «рузького мира» розвалюється в прах.
Нічого дійсно свого у них немає.
Все було у когось з розбоєм відібрано.
Тому зараз дійсно вирішується доля російської імперії.
Якщо українці збережуть свою державність, тоді остаточний розпад цієї тюрми народів, це лише питання часу.
Причому, впевнений, що мова йде навіть не про десятиліттях.
Це питання лічених років.

* * *

Про це потрібно пам'ятати!
Статистика за 1933 рік свідчить:
З Горьківської області в Одеську область прибув 141 ешелон переселенців.
Із західних областей РРФСР в Дніпропетровську область привезли 125 ешелонів росіян.
З центрально-чорноземного регіону Росії доставили і розселили в Харківській області пасажирів ста вісімдесяти восьми залізничних ешелонів.
З Івановської області на Донбас прибуло 147 ешелонів російськомовних переселенців.

Розміщували переселенців в Україну у порожні, але ще не остиглі будинку, господарі яких померли страшною смертю від голоду.
188 ешелонів прибуло на ПМЖ з Росії в Харківську область.
І якщо врахувати, що кожна прибула сім'я привела на світ по двоє дітей, то цифра виглядає значною.
Тепер їх тягне додому, в ординський улус.
Comments 
29th-Nov-2016 01:35 pm (UTC)
Останні пару тижнів спілкувалась з парою істориків та задавала їм це питання - Який вплив мали наслідки голодомору та переселення з Росії на нинішнє становище у Донбасі?

І обидва відповідали - ніякого. Чи майже ніякого. Обидва говорять, що росіяни, яких переселили впродовж року в переважній більшості переселилися назад, бо не могли там прижитись.
В принципі я можу довіряти цим людям, бо вони вроді проукраїнські, хоча один мав дивні формулювання стосовно певних речей. Наприклад, він вроді згоден, що Радянський союз замовчував голодомор наводить стрункі приклади чому то був саме геноцид, але коли я задаю питання "чи був голодомор спробою покарати українців за спротив, наслідком страху Сталіна втратити владу в Україні?", він починає дивуватись і ображатись, мов я щось неадекватне кажу. А потім сам же розповідає, що була купа українських повстань через невдоволення новою владою та колективізацією і що голод використовували як спосіб вибити економічну базу з під ніг у бунтівників.
Потім він почав питати, чому це я вважаю, що була агресія Росії по відношенню до України, якась колонізація, адже Україна була однією з республік співзасновниць Союзу, а голодомор в тому числі і українці робили. Тобто те, що колабораціоністи є завжди і що Україна була завойована, а не добровільно приєдналась, він якось випускає. Отож дивне є. Але загалом те, що обоє істориків сказали про незначний вплив переселенців на обрусіння Донбасу, трохи спантеличило. Добре б самій вивчити те питання, як буде час, бо тепер не зовсім знаю, що думати.

По ідеї, якщо був наказ переселити народ, то невже всі так хутко від'їхали назад, не боючись Сталіна? Невже прямо так от не змогли прижитись? Дещо сумнівно, але я не історик, тож не знаю точно.
Також одна знайома з Донецька розповідала, що їм, на історії рідного краю вроді теж подавали епізод з переселенням як досить впливовий. Чи могли викладати в школі на історії не певні факти? Хз.

Edited at 2016-11-29 01:42 pm (UTC)
29th-Nov-2016 01:45 pm (UTC)
щось вони таке дивне кажуть. не думаю, що я з ними згідна.
29th-Nov-2016 03:16 pm (UTC)
У мене з ти одним істориком неприємна річ була. Я мала писати питання до ефіру, які задаються гостю. Скинула йому їх, аби він ознайомився. І тут, майже впритул до дедлайну він, дуже збуджений, дзвонить, каже "можна з вами на "ти"?". Я думаю - тю, ну ми ж не знайомі, нащо з малознайомою людиною одразу на "Ти". Але думаю - ну якщо йому так зручніше, нехай (тепер зареклася для "зручніше" інших на "ти" переходити").

А виявилось він мені подзвонив аби в неадекватності отих питань, про які написала вище, сказати та ще деяких. Почав критикувати термін "колоніалізм" у відношенні України Росії, а про соціологічне поняття "колонізація свідомості" здається взагалі не знав. Вже потім второпала, що його раптове "ти" було обумовлене сплеском неповаги.

Взагалі, дуже дивний випадок, адже та людина - голова історичної секції Харківського історико-філологічного товариства. Викладав у Польщі.
29th-Nov-2016 04:40 pm (UTC)
фу таким бути.
співчуваю, що довелося мати з ним справу.
This page was loaded Apr 27th 2018, 5:04 am GMT.