?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
про кордони 
28th-Feb-2017 09:52 am
ass
Originally posted by maryxmas at про кордони
як і будь-яка радянська дитина, я маю великі проблеми із особистими кордонами. моїми, тобто.
я вкрай болісно переживаю будь-яке зазіхання на них.
я радо впускаю в свої кордони людей, які мені подобаються, але якщо вони починають лізти туди, куди я їх не запрошувала, принижувати мене -- на людях чи особисто, ставити під сумнів мою кваліфікацію -- будучи добре з нею обізнаними, я спочатку кажу, що мені це не подобається і будь ласка не треба так робити. а коли мене не чують, мені значно простіше просто усунутися із спілкування, ніж обстоювати свої кордони. бо це вкрай енергомісткий процес.
не буде ні пояснень, ні розмов -- я просто усуваюся і ставлю в тому напрямку великий паркан. щоб не прилетіло ще раз.

(так в мене було з колишнім чоловіком -- коли після кількох пояснень він відмовлявся зрозуміти, що мене не влаштовує, що він не працює, не шукає роботу, бухає на мої гроші і поїть -- на мої ж гроші -- своїх приятелів, я просто припинила говорити на цю тему. а він довго до мене доколюпувався -- чому це я мовчу, коли я сама його вчила, що якщо є проблема, про неї треба говорити. ну, і продовжував бухати і тягати в квартиру своїх приятелів. аж до самого розлучення.
звичайно, якби наші спільні друзі не чекали, поки ми розлучимося, а одразу мені сказали, що він витачає зароблені мною гроші -- які я віддавала йому на повернення його боргу -- на водіння своїх приятелів по кабаках, це розлучення сталося б значно швидше. і це одна з речей, за які мені соромно. коли він ледь не придушив мене чи коли він ледь не зламав мені лікоть -- я не думала про розлучення. а от гроші виявилися для мене тією соломинкою, яка зламала хребет верблюдові
)

найпростіший спосіб зіпсувати зі мною стосунки -- це почати на мене кричати. про будь-яку довіру з мого боку така людина може забути назавжди. і спілкуватися з такою людиною я буду лише вимушено і вкрай обмежено.

відповідно, найпростіший спосіб щось від мене добитися чи отримати -- це мене похвалити і розповісти, як я класно це вмію робити.

ще один наслідок з цього -- я дуже обережно, шанобливо і чуйно ставлюся (чи намагюася по мірі сил) до чужих кордонів.

відповідно, найпростіший спосіб позбутися мого товариства назавдли -- це сказати, натякнути чи дати мені зрозуміти, що я нав"язуюся. хай там як мені подобається людина -- я з нею більше не спілкуватимуся.

я болісно сприймаю наїзди на мої кордони -- але я відрізняю мої кордони і те, що поза ними.
я відрізняю наїзди і незгоду.

тому мене дуже дивують люди, які будь-яку незгоду з ними -- чи просто висловлювання поглядів, які не співпадають з їхніми, сприймають як особистий наїзд. чи як знецінювання їхньої позиції.
чи починають вчитувати у мої репліки якісь натяки чи непрямі звернення. I don't do натяки. я кажу прямим текстом те, що вважаю за потрібне. я не газета "Правда", в мене нема потреби писати / говорити із підтекстами, і тому читати між рядками моїх текстів нема сенсу. бо між рядками в моїх текстах нічого нема. все в рядках.

зі.
ми днями обговорювали з dymmar це моє ставлення до моїх кордонів :) і так і не дійшли єдиного висновку, чи це баг, чи це фіча, чи, може, просто я злопам"ятна. а я -- при всій своїй дірявій пам"яті -- дуже довго пам"ятаю несправедливість вчинену до мене.
довше я пам"ятаю лише свої помилки.
This page was loaded Jul 21st 2018, 1:35 pm GMT.