Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

про кацапидл

Originally posted by maryxmas at про кацапидл
(нагадаю термінологію:
кацап -- це росіянин із загостренням імперської чумки. серед симптомів -- викривлена логіка і переконання, що українців не існує)
сьогодні півночі мені снилося, що я пишу пост про те, чому так важко читати коменти від кацапидл, які розповідають нам про те, що ми тут всі фашисти і п"ємо кров російськомовних немовлят.
із посиланнями на мовознавство і нейробіологію, із цитатами та іменами дослідників. але оскільки мені не вдалося витягти себе зі сну і з ліжка, щоб це записати, перекажу лише те, що змогла згадати.

в мовознавстві є така дисципліна, називається прагматика.
основне положення прагматики -- це те, що ми кажемо (повідомлення), і те, що ми при цьому насправді маємо на увазі (послання), дуже часто не збігаються. і інші носії мови, якщо вони, звичайно, повноцінно соціалізовані, розуміють саме те, що ми маємо на увазі.
наприклад, коли я кажу чоловікові -- щось у нас в хаті холодно -- він не погоджується і не сперечається. він питає -- що ми робимо, зачиняємо вікно чи вмикаємо котел?

обробка повідомлень в розмові, що письмовій, що усній, проходить на досвідомому рівні, на свідомому рівні ми отримуємо лише оте повідомлення, яке ми звикли виводити із подібних послань в сотнях і тисячах розмов, що їх ми мали з дитинства з іншими носіями мови.

це означає, що при спілкуванні ми завжди виходимо з того, що наш співрозмовник/-ця розуміє ситуацію і те, що він чи вона говорить, має до цієї ситуації прямий стосунок. тому ми інтерпретуємо їхні репліки, вважаючи, що вони знають, що кажуть.

при цьому люди заточені на те, аби довіряти іншим, і виходити із того, що їм не брешуть.
це наша дефолтна, фабрична установка.

відповідно, коли ми спілкуємося із людьми, які висловлюють думки чи позиції, які відрізняються від наших, але не кардинально, це розширює наші горизонти -- ми отримуємо додаткові точки погляду на один і той самий предмет, якщо хочете, стереобачення.

а коли нам кажуть щось, що прямо суперечить тому, що ми знаємо, і нашому безпоседеньому досвіду -- як у випадку із Майданом і кацапидлами -- ми опиняємося в ситуації конфліктних послань:

- людина з нами спілкується, значить, вона знає, про що говорить
- у нас нема підстав їй не вірити, тому що вона нам досі не брехала
- вона говорить речі, які суперечать відомій нам дійсності

і виведення отого послання -- що саме хоче нам сказати людина -- вимагає додаткових розрахункових потужностей для обробки.
але за тими правилами, якими ми звикли користуватися, вивести його неможливо.
це напружує і дратує.

і найсумніше, що сперечатися з ними немає абсолюттно ніякого сенсу, тому що їхня викривлена логіка змушує в нас усіх бачити брехунів.

як приклад -- (не знайду посилання) зайшла до якогось фокусніка з українського топу (хто б мені пояснив, чому в українському топі дві третини -- це жителі Росії, які пишуть російською?), який писав про жахи нацистського режиму на Україні і про нещасних закатованих беркутівців. я його ввічливо питаю -- а хто, власне, катував беркутівців? він, екзальтовано, мовляв, а як же той (прізвище, звання), ций труп знайшли застреленим із поламанми руками у підвалі КДМА? я йду гуглю. є про нього в новинах -- помер в лікарні від кульового поранення. даю посилання, даю цитату. ані слова від себе.
отримую у відповідь гнівне -- ВИ ЛЖОТЄ!

в умовах масованої пропаганди і нагнітання ненависті до України та українців в росіян масово загострюється імперська чумка, яка в них і так часто присутня, і вони вдкочуються у своїй поведінці до стану маленьких дітей --

все, що було моїм, моє, все, що схоже на моє, моє, все, що я хочу, щоб було моїм, моє, ну ви знаєте.

і в рамках такої соліпсистської логіки (а отже, відмові у суб"єктності всім іншим) забрати Крим -- це нормально. а коли українська влада каже, що забере російські бізнеси в Україні в компенсацію за втрачене Україною в Криму, кацапидла кажуть, що це несправедливо.
бо їх, маленьких, ображають.

тобто я це все до чого.
розмовляти з ними нема сенсу. це раз.
і два. витрачати час на їхні коменти не варто.
Subscribe

 • My tweets

  Wed, 08:33: RT @ LailaMickelwait: A 15yr old just reached out because at age 14 she was drugged, violently raped and the video uploaded to…

 • My tweets

  Mon, 22:19: RT @ WomenReadWomen: Transactivism promotes the sex industry despite the fact that it is dehumanizing and violent; women in the sex…

 • My tweets

  Sun, 12:01: RT @ uterushavers: We celebrate this verdict allowing kids to *checks notes* sterilize themselves with irreversible therapies.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments