Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

мій чоловік бореться з шарлатанами

Дмитро Лисак

Реклямка Фейсбучику викинула мені особу (Anna Dudnyk), яка рекламує свої послуги з "тета-хілінгу", он воно як. Практикує в Одесі.
Тета хілінг (тета хилинг, theta healing) - це секта зцілювачів, які беруть гроші за "виправлення ДНК квантовими методами" та взагалі "виправлення життя" (багатство, радість і безмежне щастя в комплекті) (на практиці це якісь "духовні" практики на зразок медитації, сеансів навіювання та молитв), додаючи для достовірності наукоподібну беліберду, приблизно рівня "лєптонного бога" з сумновідомого дісера.
Гугл підказав викривальний сайт
Як виявилося, голова секти та засновниця Інституту Знань Тета Хілінгу (Theta Healing Institute of Knowledge) Віанна Стібал (Vianna Stibal) була засуджена окружним судом Боневілля, штат Айдахо, за шахрайство, у 2013 році, і мала сплатити штраф у розімірі більше 600 тисяч доларів.
Ще в 2011 році в Британії проводили клінічні випробування "тета-хілінгу" і виявили, що воно працює тільки як ефект плацебо (в контрольній групі ролі "хілерів" грали актори, від яких ефект був сильніший, що, звісно, не дивно).
Фігня в тому, що шахрайство довести досить складно, бо "тренери" можуть самі вірити в свого "лєптонного бога" і в те, що виконують певну "роботу", як і клієнти. Є якісь ідеї, що з цим можна зробити?
Бо як завжди, схопляться тільки коли "хілєри" будуть силою молитви зцілювати дитині апендицит з передбачуваними наслідками.


він шукав, чи можна її репортнути у фб -- не знайшлося рубрики "шарлатани". але їй можна понизити рейтинг -- отут
Tags: космозоо
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment