?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
мій чоловік бореться з шарлатанами 
6th-Mar-2017 08:06 pm
librarin
Дмитро Лисак

Реклямка Фейсбучику викинула мені особу (Anna Dudnyk), яка рекламує свої послуги з "тета-хілінгу", он воно як. Практикує в Одесі.
Тета хілінг (тета хилинг, theta healing) - це секта зцілювачів, які беруть гроші за "виправлення ДНК квантовими методами" та взагалі "виправлення життя" (багатство, радість і безмежне щастя в комплекті) (на практиці це якісь "духовні" практики на зразок медитації, сеансів навіювання та молитв), додаючи для достовірності наукоподібну беліберду, приблизно рівня "лєптонного бога" з сумновідомого дісера.
Гугл підказав викривальний сайт
Як виявилося, голова секти та засновниця Інституту Знань Тета Хілінгу (Theta Healing Institute of Knowledge) Віанна Стібал (Vianna Stibal) була засуджена окружним судом Боневілля, штат Айдахо, за шахрайство, у 2013 році, і мала сплатити штраф у розімірі більше 600 тисяч доларів.
Ще в 2011 році в Британії проводили клінічні випробування "тета-хілінгу" і виявили, що воно працює тільки як ефект плацебо (в контрольній групі ролі "хілерів" грали актори, від яких ефект був сильніший, що, звісно, не дивно).
Фігня в тому, що шахрайство довести досить складно, бо "тренери" можуть самі вірити в свого "лєптонного бога" і в те, що виконують певну "роботу", як і клієнти. Є якісь ідеї, що з цим можна зробити?
Бо як завжди, схопляться тільки коли "хілєри" будуть силою молитви зцілювати дитині апендицит з передбачуваними наслідками.


він шукав, чи можна її репортнути у фб -- не знайшлося рубрики "шарлатани". але їй можна понизити рейтинг -- отут
Comments 
7th-Mar-2017 03:56 pm (UTC)
Шаралатани суспiльно кориснi - вони полiпшують пересiчний iнтелект суспiльства соцiяль-дарвiнiстскою методою...

Edited at 2017-03-07 03:57 pm (UTC)
This page was loaded May 23rd 2018, 2:50 am GMT.