Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

якби я була нардепкою -1

Originally posted by faina_kaplan at Про введення статусу лінгвоінвалідності


Вступ

В США процедура отримання громадянства трива 3-7 років з умовою успішного іспиту з англійської. Особа, що прожила в США 15 років, не вивчила англійської, але загалом є нормальною і функціональною, отримує громадянство не дивлячись на нездатність говорити і розуміти державну мову, бо неспроможність вивчити нерідну мову за 15 років вважається розумовим відхиленням. Розумове відхилення не є підставою для ненадання громадянства.

У зв”язку з поширеними скаргами певної категорії громадян України на нездатніть вивчити мову і потерпання від незручностей через нерозуміння і нездатність вести документацію на чужій для них державній мові, пропоную ввести спеціальний статус інвалідності.

1.1
Згідно дослідженням науковців, особи, що за 15 років не навчились розуміти чужої для них мови, мають серйозні розумові відхилення, і вимагають ставлення до них як до розумових інвалідів (пропоную політично коректний термін лінгвоінвалід), і створення спеціальних умов для їх повноцінного функціювання у суспільстві.

1.2
З метою полегшення функціювання лінгвоінвалідів у суспільстві рекомендую призначити регіональні комісії, що за зверненням громадян-лінгвоінвалідів будуть визначати ступінь їх лінгвоінвалідності (1-ий ступінь — не розуміє і не говорить; 2-ий ступінь — частково розуміє, але не говорить; 3-ий ступінь — не розуміє і не говорить; тощо) і ставити у паспорт спеціальні штампи, наявність яких означатиме дозвіл користуватися і заповнювати документацію на рідній мові лінгвоінваліда.

1.3
Працевлаштування лінгвоінвалідів буде здійснюватись згідно ступеню їх лінгвоінвалідності. Наявність штампу з зазначеним ступенем лінгвоінвалідності у паспорті і трудовій книжці полегшить процес відбору кадрів в процесі працевлаштування.

1.4
В разі опанування лінгвоінвалідом державної мови, штамп з паспорту видаляється або колишній лінгвоінвалід отримуватиме новий паспорт.
Tags: мовна політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments