Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

Троха про мордобій у міськраді

Originally posted by morreth at Троха про мордобій у міськраді

Замість епіграфу

Обивателі: Де реформи? Хто ж нарешті проведе  нам справжні реформи? Всюди зрада!

Завдяки реформам на голови обивателям падає величезний бюджет.

Мер та чиновники: О, диви, який смачненький бюджет! Давайте його розпилимо!

(починають пиляти)

 Активіст: Йоба, народ, тут наш бюджет пиляють!

Пробує зупинити чиновників. Вихватує пиздюлів.

Обивателі: Провокатор! Так йому і треба! Сепар! Я б сам не втримався, врізав!

 

Ну от приблизно так воно й було.

Людоньки, ваш галас, що Варфоломій, мовляв, сам спровокував Лисенка, є типовим віктім-блеймінгом, себто звинуваченням жертви, яке найчастіше практикується стосовно зґвалтованих жінок: а чого коротку спідницю вділа, а чого ходила вночі не тим районом, а чого випила на вечірці та ще й пішла танцювати, вечірка ж не місце для пиття та танців, самадурепавинна, вигрібай.

Віктім-блеймінг має причиною гостре відчуття безсилля та фрустрацію, яка виплескується на жертву, бо обивателям сцикотно виплескувати її на ґвалтівника. Бо ще зґвалтує, крий боже. На жертву безпечніше.

Борис Філатов — людина, яка відома своїми хамськими закидами у цих ваших інтернетиках. І йдеться не про матюки – крий Боже, тут я не кидатиму камінь. Йдеться про те, що будь-хто, поставивши під сумнів доречність Бориних дій, перетворюється притьмом на вілкулоїда, сепаратиста, підараса, порохо/кремлебота і ка зна що. Отже оспорювати Борю – собі дорожче. Зате підлещувати Борі — вигідно. Він добрий барон и добре платить своїм кнехтам, менестрелям та курвам.

Проблема в тому, що баронів у нас не повинно бути, бо феодалізм – це відстала соціополітична формація. І вибирали ми Бориса Філатова не в барони, а в мери. І навіть якщо вже приперло гратися  в середньовіччя, то давайте вже гратися в середньовічних городян, які по ситуації чи заключають спілку з бароном, чи посилають його у пішу еротичну подорож, як їм вигідно.

Нам не вигідний зараз барон Філатов. Він з його васалами задорого обходиться нам.

Так, є ще одна причина закривати очі на цю очевидну річ: всі ми, хто голосував за пана барона Невілкула, почуваємося ошуканими, коли дивимося на місто. Барон багато обіцяв, але зробив мало. Настільки мало, що баронові варто приміряти ім’я Мюнхгаузена. А те, що зроблено, зроблено через те місце, через яке має відбуватися лише дефекація, та, якщо є примха, статевий акт.

Всі ці балачки — Варфоломій поводився негідно, Варфоломій спровокував бідного Лисенка —знов-таки віктім-блеймінг. А я вам так скажу: якби Лисенко виконував свої професійні обов’язки, якби не саботував програму співфінансування ремонту будівель, то й Варфоломій не ходив би до міськради і не потикався до Лисенка. Навіщо? Аби його побачити? Та ну ж бо, обличчя Лисенка не з тих, які відправлять у дорогу тисячу кораблів. Ба навіть одного маленького човника.

Взагалі, ідея, що ми нібито маємо «заробляти» людське ставлення до себе «хорошою поведінкою» не поміщається мені в мозок. Причому виказують цей стокгольмський синдром люди, яких я пам’ятаю 26 січня під ОДА.

Звичайно, декого з них банально купили. Такі штуки, як оцей тендер на виготовлення кіна про самих себе, треба відпрацьовувати лояльністю.


Але харить те, що за Лисенка з Філатовим топять і цілком безкоштовно, щиро, з певністю в тому, що барон має право.

Цікаво ще одне. Нагадаю: купа народу, в тому числі і я, грішна, голосувала за Філатова з однієї причини: «Бо не Вілкул». Страх перед сепаратистськм реваншем у Дніпрі дуже сильний, через цей страх багато хто, в тому числі і я, грішна, закривав очі на штукарство команди Коломойського.

Але щодалі, то більше ситуація нагадує третій акт п’єси Шварца «Дракон»:

«Горожане (тихо). Раз, два, три. (Громко.) Да здравствует победитель дракона! (Тихо.) Раз, два, три. (Громко.) Да здравствует наш повелитель! (Тихо.) Раз, два, три. (Громко.) До чего же мы довольны — это уму непостижимо! (Тихо.) Раз, два, три. (Громко.) Мы слышим его шаги!

Входит Генрих.

(Громко, но стройно.) Ура! Ура! Ура!

1-й горожанин. О славный наш освободитель! Ровно год назад окаянный, антипатичный, нечуткий, противный сукин сын дракон был уничтожен вами.

Горожане. Ура, ура, ура!

1-й горожанин. С тех пор мы живем очень хорошо. Мы…

Генрих. Стойте, стойте, любезные. Сделайте ударение на «очень».

1-й горожанин. Слушаю-с. С тех пор мы живем о-очень хорошо.

Генрих. Нет, нет, любезный. Не так. Не надо нажимать на «о». Получается какой-то двусмысленный завыв: «Оучень». Поднаприте-ка на «ч».

1-й горожанин. С тех пор мы живем очччень хорошо.

Генрих. Во-во! Утверждаю этот вариант. Ведь вы знаете победителя дракона. Это простой до наивности человек. Он любит искренность, задушевность. Дальше.

1-й горожанин. Мы просто не знаем, куда деваться от счастья.

Генрих. Отлично! Стойте. Вставим здесь что-нибудь этакое… гуманное, добродетельное… Победитель дракона это любит. (Щелкает пальцами.) Стойте, стойте, стойте! Сейчас, сейчас, сейчас! Вот! Нашел! Даже пташки чирикают весело. Зло ушло — добро пришло! Чик-чирик! Чирик-ура! Повторим.

1-й горожанин. Даже пташки чирикают весело. Зло ушло — добро пришло, чик-чирик, чирик-ура!

Генрих. Уныло чирикаете, любезный! Смотрите, как бы вам самому не было за это чирик-чирик.

1-й горожанин (весело). Чик-чирик! Чирик-ура!

Генрих. Так-то лучше. Ну-с, хорошо. Остальные куски мы репетировали уже?

Горожане. Так точно, господин бургомистр.

Генрих. Ладно. Сейчас победитель дракона, президент вольного города выйдет к вам. Запомните — говорить надо стройно и вместе с тем задушевно, гуманно, демократично. Это дракон разводил церемонии, а мы…

Часовой (из средней двери). Сми-ирно! Равнение на двери! Его превосходительство господин президент вольного города идут по коридору. (Деревянно. Басом.) Ах ты душечка! Ах ты благодетель! Дракона убил! Вы подумайте!

Гремит музыка. Входит бургомистр.

Наш бургомістр у повній згоді з текстом щиро вірить, що він і є переможцем Дракона.

Може, настав час трохи вибити йому це з голови?This entry was originally posted at http://morreth.dreamwidth.org/2933288.html. Please comment there using OpenID.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments