?

Log in

No account? Create an account
Mary Xmas: Бо я давно не вірю в силу слова
свобода, равенство, сестринство
для заспокоєення нервів 
2nd-Aug-2017 03:59 pm
ass
Originally posted by maryxmas at для заспокоєення нервів

зі.
від мене нині мало користі -- але я рилася в матеріалах щодо реабілітації людей після участі у воєнних діях -- була десь гарна велика стаття про контузію, ПСТР і реабілітацію військових, але я її зараз знайти не можу.
(ПТСР -- пост-травматичний стресовий розлад (чи ось ще про нього), який значно знижує якість життя і може приводити до депресій і самогубних настроїв. він часто розвивається в жінок після згвалтування, а в жінок в проституції він в 90 відсотків)

але ось що я згадала -- і після першої, і після другої світової в лікарнях Західної Європи поранених вояків вчили в"язати (для пуристів -- плести):

звідси

це медитативне заняття, яке активізує ті зони мозку, що відповідають за дрібну моторику. це допомагає відійти від травматичного досвіду. а медитація як така взагалі значно поліпшує якість життя -- і в поранених, і в здорових.
а дрібна моторика сприяє поліпшенню психічного здоров"я.

це також практикували у бомбосховищах Лондона --

бо люди, які самі не воюють, але зазнають впливу бойових дій, так само потребують реабілітації.

а. ще способи допомогти пораненим -- це спілкування з хатніми тваринами, котами і собаками. а ще з маленькими дітьми.
правда, я не думаю, що в наших лікарнях будуть раді песикам і котикам, (коники і дельфіни -- теж класно допомагають, але логістично це жах) чи батьки наважаться тягнути маленьких дітей до лікарні -- але коли поранених вивозять на вулицю подихати свіжим повітрям, там це цілком можна було б організувати.

ще один шлях -- це писати про свої відчуття і досвід. це, якщо я не помиляюся, практикують в групах допомоги воєнним ветеранам в США, які повернулися з Іраку та Афганістану.
тому організація занять з красного письменства для поранених і біженок -- теж непоганий спосіб їм допомогти.

якщо ще що згадаю -- то додам.</div>
This page was loaded May 25th 2018, 1:09 am GMT.