Mary Xmas (maryxmas) wrote,
Mary Xmas
maryxmas

про введення курсу з християнської етики як обов"язкового в школах

1. Какими могут быть последствия для общества если курс правда станет обязательным?
До обговорення наслідків я б озвучила, що ми живемо у світській державі. І я категорично проти того, аби на мої податки в школах дітей вчили певної релігії. У нас релігія відділена від держави і не має права доступу до мізків дітей. Ті батьки, кому конче потрібно, щоб їхніх дітей цього вчили – завжди можуть скористатися недільною школою в своїй церкві. Якби це був курс з історії релігій і культур світу чи навіть огляд міфологій – це було б надзвичайно цікаво і корисно, але в тому форматі, як це пропонується зараз – це протизаконно і шкідливо і є порушенням не лише принципу відділеності церкви від держави, а й дискримінацією всіх тих дітей, які ростуть в родинах з іншими релігіями чи без релігій взагалі.
Це якщо не згадувати, що християнство як релігія і як інститут відповідає за велику кількість злочинів в історії людства і як за таких умов вони збираються вчити дітей етиці, мені незрозуміло.

2. Там теоретически у родителей есть возможность отписаться от курса. Какова вероятность того, что ей будут массово пользоваться?
Наскільки мені відомо, в тих школах, де її вже викладають, заняття з неї ставлять так, що з них не вийде піти. Плюс діти, які не з’являються на цих заняттях, зазнають булінга з боку дітей, які ці заняття відвідують.

3. Как думаете, почему именно христианская этика, а не античная, например?
Якби у нас в країні були діючі храми і священики і священиці давньогрецьких богів – тоді так. А так хто тиснутиме на школи і на МОЗ, щоб в усіх школах це викладалося?
Загалом викладання етики – і розв’язування і обговорення етичних проблем – паралельно із навчанням неконфліктного спілкування та медитації – пішли б на користь не лише дітям шкільного віку, а нам усім. Але поки що під машкарою етики нам пропонують етику морально скомпрометованої релігії, під прапорами якої велися війни і виправдовувалися геноциди.
Tags: антиклерикальне
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments